Koronavirüs tedavisi gören İngiltere Başbakanı Johnson yoğun bakıma kaldırıldı

7 Nisan 2020   |    16 Nisan 2020    |   Kategori: Sağlık Gündemi Print

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Covid-19 belirtilerinin kötüleşmesi üzerinde yoğun bakıma kaldırıldı. Başbakanlık’tan yapılan açıklamada, Johnson’ın sağlık ekibinin tavsiyesi üzerine yoğun bakıma kaldırıldığı yer aldı. Kararın, gerekmesi ihtimaline karşı Johnson’ı solunum cihazına yakın tutmak için alındığı; Johnson’ın bilincinin açık olduğu ve solunum cihazına bağlı olmadığı belirtiliyor. 27 Mart’ta koronavirüse yakalanan ve ateşinin düşmemesi nedeniyle dün hastaneye kaldırılan İngiltere Başbakanı Boris Johnson, 6 Nisan günü öğlen saatlerinde sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “rutin testler için hastaneye gittiğini ve kendisini iyi hissettiğini” yazmıştı.

İngiltere Yerel Yönetim ve İskan Bakanı Robert Jenrick COVID-19 nedeniyle dün gece hastaneye kaldırılan Başbakan Boris Johnson’ın hastanede birkaç gün daha kalmasının ihtimal dışı olmadığını, ancak “kısa süre sonra” başbakanlık ofisine dönmesini beklediklerini belirtmişti.

‘Sürü Bağışıklığı’ zirveyi vurdu: İngiltere Başbakanı Boris Johnson koronavirüse yakalandı

Başbakan Johnson’ın Dışişleri Bakanı Dominic Raab’dan yerine vekalet etmesini istediği açıklandı. Raab, Johnson’ın Pazar akşamı hastaneye kaldırılması üzerine Pazartesi sabahki kabine toplantısına da başkanlık yapmıştı. Johnson’ın yoğun bakıma kaldırılması konusunda bir açıklama yapan Dışişleri Bakanı Raab hükümetin, Johnson’ın koronavirüsü yenme planını uygulamaya devam edeceğini söyledi.

27 Mart’ta, 55 yaşındaki Boris Johnson’ın koronavirüs testinin pozitif çıktığı açıklanmıştı. Johnson o günden beri tedavi görüyor. Çoğu kişide belirtiler 10 gün içinde geçse de Johnson’ın belirtileri kötüleşti.  İngiltere’de ana muhalefetin yeni lideri Keir Starmer, Başbakan Boris Johnson’ın yoğun bakıma alınmasıyla ilgili Twitter üzerinden bir mesaj paylaştı.

Boris Johnson’ın ‘Sürü Bağışıklığı’ politikası çöktü! İngiltere’de 250 bin kişinin ölmesi bekleniyor

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla