Akupunktur Sertifikalı Eğtim Programı

Tarih: 01 Şub 2016 -30 Nis 2016
Lokasyon: Atatürk EAH Tedaş Semt Polikliniği - ANKARA
Şehir: ANKARA


akupunktur-ilanYıldırım Beyazıt Üniversitesi, Tamamlayıcı Tıp Uygulama ve Araştırma Merkezi (YBU-TATMER) tarafından düzenlenecek olan Akupunktur Kursu ile ilgili bilgilendirmedir. Sorularınız olursa bize ybutatmer@gmail.com e-posta adresinden, 05071685998 (saat 10:00-12:00 ve 14:00-16:00 saatleri arası) numaralı telefondan veya www.akupunkturkursu.com internet sitesinin iletişim kutusundan ulaşabilirsiniz.

Akupunktur nedir?: Akupunktur; Acus ve punctura kelimelerinden oluşan bir deyimdir. Noktaya iğne batırmak anlamına gelir. Akupunktur geleneksel ve tamamlayıcı tedavi yöntemlerinden en iyi bilinenidir.

Katılımcılar: Hekim ve Diş Hekimleri
Kurs süresi: Toplam 500 saat (hafta içi her gün 8 saat) (bir bölümünün uzaktan eğitim olması için çalışma sürmektedir.)

Kurs Başlangıç Tarihİ
– 1 Şubat 2016 (I. Akupunktur Sertifikalı Eğitim Programı)

Kontenjan: 30 katılımcı (her bir kurs dönemi için)

Ücret: Akupunktur ön kayıt, ölçme ve değerlendirme ücreti: 500TL (bu ücretin yatırılış sırasına göre katılım önceliği belirlenecektir.)
Akupunktur kurs ücreti: 9.000TL

İletişim

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi Ankara Atatürk Eğitim Araştırma Hastanesi, TEDAŞ Semt Polikliniği (Tamamlayıcı Tıp Uygulama ve Araştırma Merkezi). Türkocağı Caddesi,06520 Çankaya/Ankara.

E-posta:
ybutatmer@gmail.com
akupunkturkursu@gmail.com

Yetkili
Doç.Dr.Salih Mollahaliloğlu (YBU-TATMER Müdürü)
05071685998 (saat 10-12 ve 14-16 saatleri arası)

Web: www.akupunkturkursu.com

SIK SORULAN SORULAR

Devamsızlık hakkım var mı?: Akupunktur kursu tam zamanlı olup katılımcıların %10 devamsızlık hakkı bulunmaktadır.
Kurumumdan nasıl izin alabilirim?: Katılımcıların kurum izinleri ile ilgili işlemleri (önceki yılın veya mevcut yılın izinleri, mazeret raporları, görevlendirmeler vb) kendileri takip etmeleri gerekmektedir. Talep etmeleri halinde kayıt işlemini tamamlamış olan katılımcılara davet yazısı gönderilebilecektir. Çeşitli nedenlerle (çalıştıkları kurumdan izin alabilmek gibi) davet mektubu isteyen katılımcılara eğitim sekreteryası tarafından davet mektupları gönderilecektir. İstek üzerine gönderilen davet mektubu katılımcının kayıt ve/veya konaklama ücretinin karşılandığı anlamına gelmez.

Kurs Sağlık Bakanlığı onaylı mı?: İlgili kurs Sağlık Bakanlığı onaylı olup aynı eğitim programı 2016 yılı içerisinde farklı tarihlerde iki kez daha tekrarlanacaktır.

Eğitim detayları nasıl belirlenmiştir?: Eğitim programı ile ilgili detaylar (program, içerik, ücret vb) Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenmektedir. Hekimler için akupunktur eğitiminin içeriği 300 saati teorik, 200 saati pratik olmak üzere 500 saattir. Detaylı program www.akupunkturkursu.com sitesinde yayınlanmıştır. Programın 3 ay tam zamanlı olması beklenmektedir.

Eğitici listesinde kimler yer almaktadır?: Eğiticiler Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen eğitici kriterlerini karşılayan hekimlerden oluşmaktadır. Programın ilerleyen tarihlerinde alanında uzman ulusal ve uluslararası klinisyenler de derslere katılabilecekti. Temel eğitici listesi www.akupunkturkursu.com sitesinde yayınlanmıştır.

Kesin kayıt işlemi için ne yapmam gereklidir?:
Kursa katılım kontenjan ile sınırlı olup kontenjan dolduğunda o kurs dönemi için yeni katılımcı kabul edilemeyecektir. Kursa kayıt işleminiz 500 TL ön kayıt, ölçme ve değerlendirme ücreti ödemenizin aşağıdaki hesap bilgilerine yapılarak e-dekontun veya ödeme tarihinizle ilgili bilginin ybutatmer@gmail.com adresine gönderilmesi gerekmektedir.

Uzaktan eğitim imkanı var mıdır?: Kurs ile ilgili bütün pratik dersler yüz yüze gerçekleştirilecektir. Teorik derslerin %80`i için senkron veya asenkron uzaktan eğitim ile ilgili çalışmalar devam etmekte olup, katılımcıların planlamalarını kursun tam zamanlı katılım gerektirdiği üzerine yapmaları önerilmektedir.

Kurs nerede düzenlenecek?: Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi Ankara Atatürk Eğitim Araştırma Hastanesi, TEDAŞ Semt Polikliniği (Tamamlayıcı Tıp Uygulama ve Araştırma Merkezi). Türkocağı Caddesi,06520 Çankaya/Ankara adresinde pratik ve teorik eğitim için yeterli bir alanda gerçekleştirilecektir.

Kursa katılanlar hangi belgeyi alır? Bu belge ile neler yapabilirim?: Kursu ve sınavı başarıyla tamamlayanlar Sağlık Bakanlığı Akupunktur Sertifikalı Eğitim alanı ile ilgili belge ve Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Katılım Belgesi olmak üzere 2 belge almaya hak kazanır. Sağlık Bakanlığı belgesi için öngörülen diğer prosedürlerin tamamlanması gereklidir. Belge sonrasında katılımcı veya kurumu tarafından yapılacak ruhsat başvurusu ile Akupunktur Ünitesi veya Uygulama Merkezi açılabilecek, bu ünite veya merkezler için yönetmelikle tanımlanan faaliyetler yapılabilecektir.

Bu eğitimi neden tercih etmeliyim?: Akupunktur, herbal tıp ile birlikte dünyada en sık uygulanan geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamasıdır. Birçok uluslararası sağlık örgütünün akupunktur ile ilgili olumlu görüşleri ve endikasyon listeleri vardır. Eğitim sırasında sadece akupunktur noktaları ile ilgili değil, Geleneksel Çin Tıbbı ve bütüncül yaklaşım ile ilgili de birçok bilgiyi öğrenme imkanınız olacaktır. Bu bilgiler hastaya yaklaşımınızda ve klinik uygulamalarınızda fark yaratacak, mesleki tatmininizi ve hasta memnuniyetini üst düzeye çıkaracaktır.

Bu eğitim ile; Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Alanında Yeni Kariyerinize Hazırlanın..!
Sizleri geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamaları alanı için ideal bir başlangıç noktası olan Akupunktur Sertifikalı Eğitim Programına davet ediyoruz.

Araç çubuğuna atla