Türk Toraks Derneği 14. Kış Okulu ve 12. Mesleki Gelişim Kursu

Tarih: 18 Şub 2015 -21 Şub 2015
Lokasyon: Voyage Otel - Antalya
Şehir: Antalya


Değerli Meslektaşlarımız, 

Kış Okuluna göstermiş olduğunuz ilgi bizi çok heyecanlandırdı. Belirlenen kontenjanlar başvurunun ilk iki gününde doldu. Başvurular Okul Yönetim Kurulu tarafından değerlendirildi. Göğüs Hastalıkları Kış Okulunda bu yıl uygulayacağımız modüler sistemin gereği olarak katılımcı sayısını sınırlamak durumunda idik..

Bu nedenle başvurularda aşağıdaki kriterleri dikkate alarak seçim yaptık.  Katılımcı listelerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Başvurusu kabul edilmeyen meslektaşlarımızın bizi bağışlamasını  diliyoruz. Gelecek yıl onlarla  Kış Okulu ortamında bulunmak bizi mutlu edecektir.

Okul Yönetim Kurulu   

 

Göğüs Hastalıkları Kış Okulu  Asistan Seçim Kriterleri: 

Kış Okulu için bize başvuran asistan sayısı hedeflenenden fazla olduğu için yüz yüze eğitim ortamının niteliğini koruyabilmek için kimi kriterlere göre eleme yapılmıştır.

Eleme yapılan kriterler;

1) Birinci yıl araştırma görevlileri Okul’a kabul edilmemiştir. Bu eleme kriterinin gerekçesi; bu arkadaşlarımızın önümüzdeki yıl ve yıllarda Okul’a katılabilme şanslarının olmasıdır. Ancak eğer bir eğitim biriminden (üniversite ve/veya eğitim hastanesi fark etmeksizin) sadece tek bir araştırma görevlisi başvurusu varsa ya da o birimdeki araştırma görevlilerinin tümü 1. yıl asistanı ise bu kişilere katılım açısından istisna tanınmıştır.

2) Daha önceden bir veya birden fazla kez Kış Okulu’na katılmış olan araştırma görevlileri bu yıl gerçekleştirilecek Kış Okulu’na kabul edilmemişlerdir. Bu eleme kriterinin gerekçesi; araştırma görevlileri arasında adaletin sağlanması ve Türkiye çapındaki tüm araştırma görevlilerinin en az bir kez Kış Okulu’nda eğitim almalarının gerçekleşmesidir. Bu ilke gereğince daha önceden eğitim almamış araştırma görevlilerine öncelik tanınmıştır. Ancak birinci eleme kriterinde olduğu gibi eğer ilgili eğitim biriminden (üniversite ve/veya eğitim hastanesi fark etmeksizin) sadece tek bir asistan başvurusu varsa temsiliyet açısından bu kişilere katılım bakımından istisna tanınmıştır.

 

Göğüs Hastalıkları Kış Okulu Başvuru Sonuçlarına Ulaşmak iİçin Lütfen Tıklayınız.

Mesleki Gelişim Kursu Başvurularına Ulaşmak İçin Lütfen Tıklayınız. 

Göğüs Cerrahisi Kış Okulu Başvuru Sonuçlarına Ulaşmak İçin Lütfen Tıklayınız.  

Araç çubuğuna atla