Meme implantları nelerdir? Meme büyütme hangi durumlarda yapılır?

30 Aralık 2021   |    29 Mart 2024    |   Kategori: Cerrahi, Estetik Print

Mastektomi sonrasında ve meme büyütme işleminde kullanılan implantların çok farklı malzemelerden üretilen modelleri bulunmaktadır. İçeriğine ve yapısına göre çeşitleri bulunur. Silikon protezlerin içerisinde jel ya da insan vücuduna zarar vermeyen serum fizyolojik bulunur. İmplantlar insan sağlığını olumsuz şekilde etkilemez. Çok nadir vakalarda görülen alerjik reaksiyonlar olabilir. Kapsül oluşumu söz konusu olduğu zaman implant hemen çıkarılır.

Meme Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?

Meme ölçüsünün genetik olarak küçük olması, meme dokusunun bir kısmının ya da tamamının alınması ve kadının daha büyük meme ölçüsüne sahip olmak istemesi durumlarında meme büyütme yapılır. Estetik ve medikal olmak üzere iki farklı nedenle bu işlem uygulanabilir.

Meme Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Cerrahi ve kozmetik cerrahi olmak üzere iki farklı yöntemle meme büyütme işlemi yapılır. Kozmetik cerrahi aşamalarında yağ ve hyalüronik asit enjeksiyonudur. Kişinin istekleri, meme dokusunun hacmi, protezin nereye konulacağı ve protezin şekline göre silikon ürünler tercih edilir. Meme protezi uygulaması ömür boyu kalan bir işlemdir. Bu nedenle düzenli doktor kontrolü gerektirir. Meme büyütme tekniği ne olursa olsun memnun edici işlemlerdir.

Meme Küçültme Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?

Kalp, tansiyon ve diyabet gibi rahatsızlıkların olup olmadığını tespit etmek için kan tetkikleri uygulanır. Meme dokusunda kitle varlığını tespit etmek için meme ultrasonografisi çekilir. Herhangi bir kitle tespiti durumunda mutlaka müdahale gereklidir. Meme küçültme işlemi öncesindeki hazırlıklar eksiksiz tamamlanırsa komplikasyon riski en aza iner.

Meme Küçültme Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ameliyat sonrası bakım iyileşme sürecinin kısalmasını sağlarken aynı zamanda ameliyatın başarısını da etkiler. Meme küçültme ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gerekenler;

  1. Antibiyotik ve ağrı kesiciler eksiksiz kullanılmalıdır.
  2. Pansuman sırasında giydirilen sporcu sutyeni en az 4 hafta kullanılmalıdır.
  3. Alınması gereken dikiş atıldıysa bir haftanın sonunda dikişler alınır.
  4. 7 gün sonra kişi iş hayatına geri dönebilir.

Doğru ve etkili bir bakım ile meme küçültme ameliyatı sonrası iyileşme süreci en konforlu şekilde tamamlanabilir.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Nadiren lokal anestezi ile uygulansa da genel anestezi gerektiren bir işlemdir. Kapalı ve açık şekilde uygulanabilir. Anestezi sonrası burun cildi kaldırılır kemik ve kıkırdak onarımı yapılır. İşlem tamamlandıktan sonra burun içerisine silikon tampon yerleştirilir. Burun cildine dikiş atılır ve burun estetiği tamamlanır.

Burun Estetiği Yöntemleri Nelerdir?

Kapalı rinoplasti ve açık rinoplasti olmak üzere iki farklı teknik kullanılır. Kapalı rinoplastide burun deliklerinin içerisinden girilir ve herhangi bir kesi atılmaz. Burun kemiğinde ileri derece eğrilik olan ve kıkırdak yapılaşması olan kişiler için uygulanmaz. Açık rinoplasti işleminde burun cildi kesilir ve deri kaldırılır. Burun estetiği uygulaması özellikle fonksiyon bozukluğu nedeni ile yapılıyorsa açık rinoplasti uygulanmalıdır.

Burun Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ameliyattan sonra baş yüksekte tutulmalıdır. İlk 36 saat buz uygulaması yapılmalıdır. Antibiyotikler düzenli kullanılmalıdır. Ameliyat sırasında burun üzerine konulan bandaja dokunulmamalıdır. Bandaj 10. gün doktor kontrolünde çıkartılır. Alkol ve sigara gibi yara iyileşmesini geciktirecek zararlı maddeler kullanılmamalıdır. İşlem sonucu ortalama 1 yıl içerisinde kendini gösterir.

Burun Estetiği Fiyatları

Hastanenin bulunduğu adres, doktorun tercih edilme sıklığı, ameliyat ücretleri, kullanılan ameliyat tekniği burun estetiği fiyatlarının belirlenmesinde etkilidir. Doktorun alanındaki başarısı, tanınmış olması ve sık sık tercih edilmesi fiyatları çok fazla artırabilir. Bu nedenle hastane araştırmasına karar verirken doktor tercihine de dikkat etmelisiniz. Detaylı araştırma yapmadan hekime karar vermenizi tavsiye etmiyoruz.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla