Metin Hullu, Pfizer Türkiye’nin yeni Ülke Başkanı oldu

4 Mayıs 2023  |   Kategori: Sektör, Sosyal Sorumluluk / İK Print

2007 yılında Proje Yöneticisi olarak Pfizer ailesine katılan Metin Hullu, Nisan ayı itibariyle Pfizer Türkiye Ülke Başkanı oldu. Metin Hullu, daha önce İsrail Ülke Müdürü olarak görev yapmaktaydı. Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünden mezun olan Metin Hullu, New York Columbia Üniversitesi’nde Endüstri Mühendisliği dalında yüksek lisansını tamamladı. Pfizer’deki 16 yılı aşkın kariyer yolculuğunda pazarlama, pazar erişim, strateji ve liderlik pozisyonlarında sorumluluklar üstlenen Metin Hullu, Şubat 2021’den bu yana İsrail Ülke Müdürü olarak görev yapmaktaydı.

Metin Hullu, 2007-2012 yılları arasında Pfizer Türkiye’de pazarlama alanında farklı görevlerde çalışmasının ardından 2013 yılında Pazara Erişim Müdürü olarak atandı. Hullu, Mayıs 2014 – Aralık 2019 tarihleri arasında ise İnflamasyon ve İmmünoloji Kategori Liderliğini üstlendi. Aralık 2019 – Şubat 2021 tarihleri arasında Pfizer’in Global takımında Ticari Performans Liderliğinden sorumlu olan Metin Hullu, Şubat 2021’den bu yana Pfizer İsrail Ülke Müdürü görevini yürütüyordu. Yeni göreviyle beraber Gelişen Pazarlar Liderlik Takımı’na dahil olan Metin Hullu’nun yıllar içinde edindiği güçlü deneyimi ve liderlik yeteneğinin yanı sıra yenilikçi çözümler üretme becerisinin Türkiye organizasyonuna büyük katkı sağlaması bekleniyor. Metin Hullu, evli ve bir çocuk babasıdır.

Pfizer Türkiye Ülke Başkanı Metin Hullu, yeni göreviyle ilgili şunları söyledi: “Pfizer, tüm dünyada karşılanmamış sağlık ihtiyaçlarına yönelik yenilikçi çözümler geliştiriyor ve bu amaçla bilim üretiyor. Pfizer Türkiye’nin varlık nedeni ise Türkiye’nin küresel bilim ve bilgi ekosistemiyle bağlantılarını güçlendirmek, Türkiye’nin bilimsel birikimini dünyaya açmak. Bu çerçevede 1957’den beri gerek üretim gerek AR-GE gerekse yenilikçi ilaçların ve aşıların hastalara ulaştırılmasının yanı sıra küresel bilgi birikiminin Türkiye’deki yerel temsilcisi olarak konumlanıyoruz. Pfizer’de “hastaların hayatını değiştiren çığır açan yenilikler” olarak tanımladığımız amacımız için işimizi azimle yapmaya devam ediyoruz.
Çalışanlarına ve liderlerine yatırım yapan, aynı zamanda bir lider okulu niteliğindeki Pfizer ailesinin 16 yılı aşkın süredir bir üyesi olmanın, şimdi ise Türkiye Ülke Başkanı olmanın gururunu yaşıyorum.”

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla