Mina Nejadamin, Roche’un Klinik Operasyonlar Türkiye Ülke Lideri oldu

21 Haziran 2023  |   Kategori: Sektör Print

2012 yılından bu yana Roche Türkiye Klinik Araştırmalar ekibinde görev alan ve 2022 yılından itibaren Kıdemli Klinik Operasyonlar Liderliğini üstlenen Mina Nejadamin, 1 Haziran 2023 itibarıyla Klinik Operasyonlar Türkiye Ülke Lideri rolüne atandı. Sağlık ekosistemine inovasyon odaklı yenilikçi çözümler sunan Roche, yeni bir atamayı duyurdu. 2012 yılından bu yana Roche Türkiye Klinik Araştırmalar ekibinde yer alan ve 2022 yılından itibaren Kıdemli Klinik Operasyonlar Lideri görevini yürüten Mina Nejadamin, 1 Haziran itibarıyla yeni görevine başlayarak Klinik Operasyonlar Türkiye Ülke Lideri rolünü üstlendi.

Uluslararası Ortak Lisans Programı ile İstanbul Teknik Üniversitesi ve Montana State University-Bozeman’da Biyomühendislik Bölümü’nden mezun olan Mina Nejadamin, 2011 yılında çalışma hayatına Pfizer’de Klinik Araştırmalar Yöneticisi olarak başladı. Eylül 2012’de Roche Klinik Araştırmalar ekibine katılan Nejadamin, Roche kariyeri süresince birden fazla coğrafyada klinik araştırma, tedarik ve kaynak yönetimi ve Türkiye’de İş Destek Grup Lideri olmak üzere farklı liderlik görevlerini yürüttü.

Sonrasında Tedavi Alanı Lideri rolüyle geniş bir portföy ve coğrafyayı kapsayan Türkiye, Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Hindistan’daki operasyonel faaliyetleri geliştirmek ve genişletmek adına çalışan Nejadamin, 2022 yılında Roche kapsamında gerçekleşen dönüşümle birlikte Kıdemli Klinik Operasyonlar Lideri olarak görevine atandı. Bu görevinde Meme & Jinekolojik Kanserlerde Klinik Operasyonlar Hastalık Alanı Komitesinde stratejik liderlik görevini yürüttü. 1 Haziran 2023 itibarıyla Klinik Operasyonlar Portföy Lideri rolüne atanan Nejadamin, yeni görevinde Klinik Operasyonlar Türkiye Ülke Liderliğini de üstleniyor.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla