Nur Kara, Kurumsal İletişim Lideri olarak Roche Diagnostik ve İlaç iş biriminden sorumlu olacak

9 Şubat 2022  |   Kategori: Sektör, Sosyal Sorumluluk / İK Print

Yaklaşık 15 yıldır farklı sektörlerde kurumsal iletişim rollerinde yer alan Nur Kara, lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Latin Dilleri Edebiyatı ve Felsefe bölümünde tamamladı. 2004 yılında ise Londra Üniversitesi’nde Uluslararası Pazarlama Yönetimi eğitimi aldı. Kurumsal iş hayatına ilk olarak DiaSa Sabancı’da Reklam ve Halkla İlişkiler Uzmanı olarak başlayan Nur Kara, yaklaşık 8 yıl DHL Express Türkiye’de Kurumsal İletişim Müdürü olarak çalıştı.

2019 yılından bu yana ise Roche Diagnostik Türkiye’nin hem iletişim çalışmalarına liderlik ediyor hem de şirketin çevik dönüşüm ekibinde Scrum Master olarak rol alıyordu. Nur Kara, son olarak, Roche Türkiye Kurumsal İletişim Lideri olarak Diagnostik ile birlikte İlaç iş biriminin de iletişim çalışmalarından sorumlu olacak.

Roche Türkiye İletişim Ekibi Büyüyerek Güçleniyor

125. yılında, tanı ve tedavi alanlarında yarattığı değeri vurgulamak için iletişim alanında da dönüşüm yolculuğu başlatan Roche Türkiye, Roche Diagnostik ve Roche İlaç İletişim Ekiplerini tek bir çatı altında birleştirdi.

Tanı ve tedavi alanlarında sağlık ekosistemine değer katma odağıyla 125 yıldır çalışmalarını sürdüren Roche, Türkiye’deki yapılanmasını güçlendirmeye devam ediyor. Daha fazla hastaya hızlı ve güvenilir çözüm sunma hedefini desteklemek için dönüşüm sürecine devam eden Roche Türkiye, bu kapsamda iletişim stratejisini de yeniledi. Roche Diagnostik ve Roche İlaç iletişim ekiplerinin tek bir çatı altında birleşmesiyle oluşan Roche İletişim Ekibi, tanı ve tedaviye birlikte odaklanarak daha güçlü bir iletişim stratejisi ile faaliyetlerini sürdürmeyi hedefliyor. Ocak ayı itibarıyla ekibe katılan Bahar Süral ve yaklaşık 3 yıldır Roche Diagnostik Türkiye’nin iletişim süreçlerinden sorumlu olan Nur Kara, Roche İletişim Ekibine liderlik edecekler.

Bahar Süral, Nur Kara, Duyşen Namlı, Öner Adıyaman, Naz Kocaoğlu, Defne Gülmez ve Zeynep Yılmaz’dan oluşan Roche Türkiye İletişim Ekibi, 360 derece iletişim çalışmalarıyla faaliyetlerini sürdürecek.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla