Mükemmel orgazm için en zevkli seks pozisyonları

Kategori: Cinsel Sağlık Print

Mükemmel orgazm için en zevkli seks pozisyonlarıSeks hayatınız klasik misyoner pozisyonundan ibaret kalmasın istiyorsanız. Güçlü ve uzun bir orgazm için kadın ve erkeklerin ayrı ayrı hoşlandığı en uygun sevişme pozisyonlarını mutlaka bilmelisiniz? Sekste mükemmel sona ulaştıran en zevkli seks pozisyonlarını bilmek kadar kendinizi orgazma hazırlamayı da bilmeniz de fayda görüyoruz bu sebeple en sevilen pozisyonları öğrenmeden önce kendinizi nasıl orgazma hazırlamanız gerektiğine kısaca değinmekte fayda var.

Daha uzun orgazm için kendinizi orgazma hazırlama yolları

Eğer kendinizi orgazma hazır hissetmiyorsanız ve hazırlanmazsanız, o hedefe hiçbir zaman ulaşamazsınız. Yani zihninizi sevişmeye programlamalısınız. Ama bununla birlikte özel alanlarınızı da sevişmeye hazırlamalısınız. Bir şeyleri ihmal etmek, sizi içiniz rahat bir şekilde yatak zevki yaşamaktan mahrum edebilir. Bu da orgazma ulaşmada güçlük yaşama sorununu doğurur. Oysa vücudunuzu sevişmeye hazır ederseniz, aklınız ve vücudunuzun daha iyi odaklanmasıyla kendinize güvenir ve daha iyi seks yaparsınız.

Orgazm olamayan kadınlara iyi haber! Cinsel terapi ile anorgazmi tedavisi

Hayallerinizdeki sevişmeyi ve orgazmı yaşamak için kendinizi ve vücudunuzu seviyor olmanız da çok önemli. Bir kere kendinizi sevmeniz özgüven kazanmanızı sağlar. Görünüşünüzle ilgili bir sorununuz yoksa ve kendinizi rahat hissediyorsanız, kendinize karşı ilgi duyuyor ve kendinizle sevişiyor gibi hissetmeniz de kolaylaşır. Evet, bu biraz tuhaf geliyor olabilir, ama doğru. Partnerinizle sevişirken, aynı zamanda kendinizle de sevişiyormuş gibi düşünün. Yani siz kendinizle, partneriniz de sizinle sevişiyormuş gibi…

Eşinizle yatağa uzandığınızda, kendinizi yatağın üzerinde yüzüyormuş gibi hayal edin. Tüm vücudunuzun rahatladığını ve havada süzüldüğünüzü düşünün. Bunu hayal etmek, zirveye ulaşmanızı kolaylaştırır. Eğer rahatlamak için zorlanacağınız bir günde olduğunuzu hissediyorsanız aşk oyununa başlamadan önce bir kadeh şarap içebilirsiniz. Bu sizi bir miktar gevşetir ve bir sonraki adım için size yardımcı olur. O an dışında her şeyi unutun. Zihninizde olması gereken yegane düşünce “haz” olmalı.

Mükemmel orgazm için en zevkli 6 seks pozisyonu

Kelebek pozisyonu

“Kelebek” olarak adlandırılan pozisyon, biraz isminin çağrıştırdığı düşüncelerle alakasız bir pozisyondur, bu pozisyon aslında misyoner pozisyonunun biraz değiştirilmiş halidir. Kadının sırtı bir şekilde kalçaları yatağın kenarına gelecek şekilde yatarken, erkek, ayakta durarak partneriyle ilişkiye girer. Kadın bacaklarını erkeğin omuzlarına koyar ve kalçalarını hafif yukarı doğru hareket ettirir. Pozisyon, kadına, servikal uyarılmayı sağlamak için mükemmel bir açı oluşturur. Erkek, çok derine inmeyerek ilişkiye girerse, vajina ön duvarını uyarmış olur.

Aynı hizada ilişki tekniği

Bu pozisyonda çift, ilişkiye misyoner pozisyonuyla başlar. Erkek bir kez derin bir penetrasyonu sağladıktan sonra, kadının bacaklarını kendi bacaklarıyla aynı hizaya getirmesine izin verir. Ardından hafifçe ağırlığını ileriye doğru kaydırarak hareket eder; böylece daha sıkı bir baskı uygulamış olur ve bu hareketle kadının klitorisini uyarır. Seks terapistleri, bu pozisyonun, kadınların ilişki esnasında güçlü bir klitoral orgazma ulaşmaları için uygun bir teknik olduğunu söylüyorlar.

Cinsel işlev bozukluklarının tedavisinde cinsel terapi yöntemi

Mutfak tezgahı pozisyonu

Kadının sırt üstü tezgaha ya da masaya uzandığı bu pozisyonda, erkek ayakta kalarak ilişkiye girer. Bu teknikte kontrol daha ziyade erkektedir. Erkek, kadının zevk aldığı derinliği keşfederek penetrasyonu sürdürürse, kadın için mükemmel orgazma ulaşmak çok zor olmayacaktır.

Makas pozisyonu

Bu pozisyon, kadının klitoral zevke ulaşmasını sağlayan derinliği ve açıyı belirlemede kontrolün kadında olmasına izin verir. Erkek, sırt üstü uzanır ve dizlerini büker. Kadın ata biner gibi, bir bacağı erkeğin kalçasının bir tarafında, diğer bacağı da erkeğin bacaklarının arasında kalacak şekilde oturur. İlişkinin hızı, derinliği, baskının miktarını tamamen kadın belirler. Seks terapistleri bu pozisyonu, harika bir orgazmın reçetesi olarak öne sürüyorlar.

İn-kalk pozisyonu

Çiftin ayakta olduğu, erkeğin kadını kucağına alıp duvardan destek sağladığı pozisyon, çoğu zaman her iki taraf için de mükemmel orgazma ulaşmayı sağlar. Tabii bu pozisyon için doğuştan gelen birtakım özelliklere de sahip olmak gerekiyor: Güçlü erkek ve minyon kadın… Zira bu pozisyon, erkek için özellikle epey bir fiziksel çaba sarf etmeyi gerektiriyor.

Klitoris kilidini açma

Uzmanlar, kadının klitorisinin, klitoral örtü altında gömülü olduğunu ve pubis tümseğinin onu bir yastık gibi çevrelediğini belirtiyor. Bu küçük yumru, yeterli uyarıyı alırsa, ilişki boyunca orgazm olmanın mümkün olduğunu söylüyorlar. Bunun için her zaman bir partnere ihtiyacınız olmayabilir. İşaret parmağınızla orta parmağınızı “V” şekline getirip pubis tümseğinize bastırarak klitoris üzerindeki örtüyü açtıktan sonra klitorisinizi keşfedebilirsiniz. Bu noktayı açığa çıkarma görevini partnerinize vererek de mükemmel orgazm yaşatmasını sağlayabilirsiniz.

Daha iyi seks için pelvik tabanı güçlendirme egzersizleri

Seks yaparken daha çok zevk almak, daha büyük orgazmlar yaşamak istiyorsanız pelvik kaslarınızı güçlendirmelisiniz. İşte, çok kolay uygulanabilen pelvik egzersizleri…

Pelvik taban kaslarınızın güçlenmesi sekste daha çok sevk almanızı sağlar, orgazma ulaşmanızı kolaylaştırır. Ayrıca idrar tutamama sorununuz varsa ona da çare olabilir. Eğer idrar tutamama sorununuz çok fazlaysa ve her üç saatte bir tuvalete gitmek zorunda kalıyorsanız, pelvik kaslarınızı sıkıp bırakma egzersizi yaparak mesane kaslarınızı güçlendirmeyi deneyebilirsiniz. Öncelikte pelvik tabanı (pelvic floor) neresi, bakalım: Pelvik tabanı, pubik kemik (leğen kemiğinin ön kısmı) ve omurga kemiğinin alt kısmı (kuyruk sokumu kemiği) arasında bir hamak gibi asılı duran kas tabakalarıdır.

Bunlar destekleyici kas tabakalarıdır. Mesaneyi, rahmi ve bağırsakları yerinde tutar, mesane ve kalın bağırsak çıkışını kapatma görevi görür. Pelvik taban egzersizlerini doğru yaptığınızda poponuz ve kalçalarınız serbest kalmalı ve vajinanızı içeriden sıktığınızı hissetmelisiniz. Dilerseniz pelvik kaslarınızı sıkarken iki parmağınızı vajina bölgesine koyarak, vajinanızda kasılıp gevşeme hareketi olup olmadığını fark edebilirsiniz. Başaramıyorsanız kadın hastalıkları doktorunuza danışmalısınız.

Pelvik tabanı egzersizleri nasıl ve ne süre yapılmalı?

Günde üç kere bu egzersiz programını uygulamalısınız:

  •  Mesanenizin boş olması gerekiyor egzersize başlarken. Dolayısıyla önce idrarınızı yapmalısınız.
  • İster oturarak isterseniz de ayakta pelvik kaslarınızı, sanki tamponu sıkıyormuş gibi kasın, bırakın.
  • Vajinanızı 10 kısa sıkma, ardından 10 uzun sıkma hareketi yapın. Uzun sıkma hareketini yaparken her bir sıkma 10 saniye sürmeli ve 10 kısa sıkma hareketiyle bitirmelisiniz.
  • Kasıp bırakma hareketinde, kasmanın ardından pelvik tabanınızı tamamen serbest bıraktığınızdan emin olun. Bu, pelvik tabanınızı kasma hareketi kadar önemlidir.
  • Egzersizlerin kaslarınızı güçlendirmesi zaman alacaktır. Gelişmeyi haftalar sonra fark edebilirsiniz. Bu yüzden egzersizleri bırakmayın.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla