Novartis Türkiye Temel İlaçlar Direktörlüğü’ne Roy Anderson getirildi

Kategori: Sosyal Sorumluluk / İK Print

 

İSTANBUL – Uzun yıllardır ilaç sektöründe görev yapan ve 2006 yılından bu yana sırasıyla Novartis İsviçre ve Novartis Japonya’da Temel İlaçlar Bölüm Direktörlüğü görevini üstlenen Roy H. Anderson, Novartis Türkiye Temel İlaçlar Bölüm Direktörlüğü görevine getirildi. Lisans eğitimini Bucknell Üniversitesi İktisat Bölümü’nde, yüksek lisansını ise Michigan Üniversitesi İş İdaresi alanında tamamlayan Anderson, iş hayatına 1988 yılında Katz Communications’da pazar araştırma analisti olarak başladı.

 

Daha sonra SMC Management Consultants’da kıdemli danışman olarak görev yaptı. 1995 yılında Searle Pharmaceuticals’da pazar araştırma müdürü olarak göreve başlayan Anderson burada sırasıyla tıbbi tanıtım temsilciliği, ürün müdür yardımcılığı, ürün müdürlüğü ve ürün direktörlüğü görevlerini yürüttü.

Bir süre Pfizer ilaç firmasında ürün ekip direktörlüğü yapan Anderson, 2003 yılında Abbott ilaç firmasına geçerek burada kardiyovasküler ürünler uluslararası pazarlama direktörü olarak görev yaptı. Anderson, 2006 yılında Novartis ilaç firmasında göreve başladı ve global ürün direktörlüğü görevini İsviçre’de yürüttü. 2008 yılında Novartis Japonya’ya geçen Anderson, 2011 Haziran ayı itibariyle Novartis Türkiye Temel İlaçlar Bölüm Direktörlüğü görevine başladı.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla