Novartis Türkiye, üst üste 6. kez Avrupa’nın ‘En iyi işvereni’ seçildi

20 Ocak 2023   |    8 Şubat 2023    |   Kategori: Sektör Print

Tıbbı yeniden tasarlama hedefiyle insanların yaşamlarını iyileştirmek için çalışan Novartis Türkiye, başarılı ve yenilikçi insan kaynakları uygulamalarıyla üst üste 6. k ez Avrupa ve Türkiye’nin ‘En İyi İşveren’ markası seçildi. Novartis Türkiye, insan kaynakları alanında dünyanın önemli kuruluşları arasında yer alan Top Employers Institute tarafından, 121 farklı ülkeden şirketlerin yer aldığı ve çalışan koşullarında mükemmeliği hedefleyen çalışmalara yönelik yapılan değerlendirmeler sonucunda 2023’te de Avrupa ve Türkiye’nin En İyi İşveren markalarından biri seçildi.

Novartis Türkiye İnsan ve Organizasyon Direktörü Dr. Senay Kızılkaya, “Değişimlerin tüm dünya çapında hızla gerçekleştiği bir çağda yaşıyoruz. Biz de çalışanlarımızın zamana ve koşullara bağlı olarak dönüşen ihtiyaçlarını sürekli olarak takip ediyor ve bu ihtiyaçlara en uygun yenilikçi uygulamaları hayata geçirmeye çalışıyoruz.

Başarımızda bu yaklaşımımızın ve güven oluşturma stratejimizin katkısının büyük olduğunu düşünüyorum. Türkiye’de faaliyet göstermeye başladığımız günden bu yana çalışanlarımızın bağlılığını önceliklendiren bir yönetim anlayışı benimsedik. İnsanı merkeze koyduğumuz bir yaklaşımla çalışanlarımızın mutlu ve verimli çalışabildikleri bir ortam yaratmak ve bunu her zaman daha iyiye taşımak için çalışıyoruz. Çeşitlillik ve kapsayıcılığa verdiğimiz önemle her çalışanımızı kendi özgün farklılıklarıyla kucaklıyor, onların kariyer yolculuklarına ortak oluyoruz. Ana faaliyet alanımızda da başarılı iş sonuçlarına ulaşmanın yolunun çalışanlarımızdan geçtiğinin bilincindeyiz. Novartis Türkiye olarak insan kaynakları vizyonumuzun ve çalışmalarımızın üst üste altıncı kez “Avrupa ve Türkiye’nin En İyi İşvereni” ödülüne layık görülmesi bizim için büyük bir gurur ve motivasyon kaynağı. Bu başarıya katkı sunan ve ortak olan tüm Novartis Türkiye çalışanlarına teşekkürlerimi sunuyorum. Hep birlikte Novartis kültürünü geliştirme tutkumuzla gelecekte de nice başarılara imza atacağız.” dedi.

Çalışmanın kritlerleri arasında “yetenek stratejileri, yetenek kazanımı, iş gücü planlaması, işe yeni başlayanların eğitim ve adaptasyonu, yönetici ve çalışan gelişimi, kariyer ve başarı yönetimi, çalışan ödüllendirme, ek fayda sağlama, çeşitlilik ve dahil etme uygulamaları ve şirket kültürü” gibi konular yer aldı.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla