İnternetten aldığı zayıflama ilacını içen 16 yaşındaki Rumeysa komaya girdi

Kategori: Sağlık Gündemi, Zayıflama ve Obezite Print

rumeysa-doguBatman’da 16 yaşındaki Rumeysa Doğu aniden rahatsızlanınca hastaneye kaldırıldı. Tedavi gören Doğu bu kez de kalbinden rahatsızlanınca yeniden hastaneye kaldırıldı. Doğu halen yoğun bakımda. Babası, kızının internetten aldığı zayıflama ilacı nedeniyle rahatsızlandığını söylüyor. Rumeysa Doğu, internet üzerinden satın aldığı zayıflama ilacını aile bireylerinden gizli şekilde kullanmaya başladı. Bir süre sonra rahatsızlanan Doğu’yu ailesi tedavi için özel hastaneye götürdü ancak yapılan muayene ve tahliller sonucunda teşhis konulamadı.

İLACI TESADÜFEN BULDULAR

Baba Beyleta Doğu, 5 gün önce kızının durumunun ağırlaşması üzerine Batman Bölge Devlet Hastanesi’ne götürdüklerini, kızının çantasından kimliğini çıkarırken tesadüfen ilaç gördüğünü belirtti. Söz konusu ilacın ölümcül yan etkilere sahip olduğunu öğrendiğini anlatan Doğu, şöyle konuştu: “Hastanelerde sadece ağrısını kesip eve götürüyordum. En son kalbinden rahatsızlandı. Gerekli tahliller yapıldı ancak sebep bulunamadı. Bu tedaviden 3 gün sonra elimizde fenalaştı ve kalbi durdu. 112 Acil Sağlık ekiplerine bildirerek, hastaneye ulaştırdık. Yoğun bakım ünitesinde solunum cihazına bağlı şekilde tedavi görüyor.”

Zayıflama ilacı orlistat karaciğer ve böbreğe geri dönülmez zararlar veriyor

Bu tür ilaçların satışının engellenmesi için gerekli önlemlerin alınmasını isteyen Doğu, “Tarsus’ta öldürülen Özgecan kızımızın olayında tüm Türkiye ayağı kalktı, herkes tek yürek oldu. Bu tür ilaçların satışı ve kullanılmaması yönünde de toplumda farkındalık oluşturulmalı” dedi.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla