Roche, tek örnekten birçok patojeni test edebilen yeni test için anlaştı

19 Mart 2021   |    24 Mart 2021    |   Kategori: Sağlık Gündemi, Sektör Print

Roche, hastadan alınan tek bir örnekte birçok patojeni test edebilen yeni teknolojiye sahip GenMark Diagnostics, Inc. ile birleşme anlaşması imzaladı. Roche, GenMark Diagnostics’i satın alacağını duyurdu. Anlaşmanın 2021’in 2. çeyreğinde tamamlanması bekliyor. GenMark, hastadan alınan tek bir örnekte birden fazla patojeni tespit etmek için tasarlanmış moleküler tanı testleri sunuyor. GenMark’ın sunduğu hızlı çözümler sayesinde klinisyenler, enfeksiyonun nedenini ve en etkili tedaviyi belirleyebiliyor ve sağlık sistemlerinin üzerindeki yük hafifletiliyor. GenMark’ın tescilli multipleks teknolojisinin eklenmesi, solunum ve kan dolaşımı enfeksiyonları da dahil olmak üzere çok çeşitli bulaşıcı hastalık testi ihtiyacını karşılayarak Roche’un tanı alanındaki liderliğini pekiştiriyor.

Birleşme anlaşması, GenMark ve Roche yönetim kurullarının oybirliğiyle onaylandı. Satın alma tamamlandıktan sonra GenMark, Carlsbad, Kaliforniya, ABD’deki mevcut konumlarında faaliyetlerini sürdürmeye devam edecek.

GenMark’ın sendromik panel test portföyü, Roche’un mevcut moleküler diagnostik portföyünü tamamlayacak ve Roche, küresel ağı ile GenMark’ın ürünleri için genişletilmiş erişim sağlayacak. GenMark sunduğu çözümler ile siparişten raporlamaya kadar tüm iş akışında laboratuvar verimliliğini artırmakta ve hastalara hızlı bir şekilde tanı konularak daha iyi tedavi sonuçları alınmasını sağlıyor. Bulaşıcı hastalıklar, dünya çapında ölüme neden olan faktörlerin başında geliyor. Enfeksiyonların nedenlerinin daha erken saptanmasının, hasta sonuçlarını iyileştirdiği, antibiyotik yönetimi ve hastanede kalış süresi gibi süreçleri olumlu yönde etkilediği kanıtlanmış bulunuyor.

Roche Diagnostics CEO’su Thomas Schinecker, “GenMark Diagnostics’i satın almak, bulaşıcı hastalıklarla mücadelede hastalara ve sağlık hizmeti sağlayıcılarına hayat kurtaran bilgileri daha hızlı ulaştırmamıza katkı sağlayarak moleküler diagnostik portföyümüzü genişletecektir. Sendromik panel testlerindeki kanıtlanmış uzmanlıkları, hedefe yönelik daha hızlı tedavi sağlayarak daha iyi hasta sonuçları alınmasını ve hastanede kalış sürelerinin azalmasını mümkün kılıyor ve Roche’un bulaşıcı hastalıkları ve antibiyotik direncini kontrol etmeye yardımcı olma taahhüdüne katkıda bulunuyor. Kan dolaşımı enfeksiyonlarının ve antimikrobiyal direnç genlerinin tespiti, hastaneler ve hastalar için her zamankinden daha önemli” diye konuştu.

GenMark Diagnostics CEO’su Scott Mendel ise “Roche’un bir parçası olmak, hasta sonuçlarını iyileştirmek için bulaşıcı hastalıklara hızlı tanı koyma misyonumuzu pekiştirecek. Roche’un tanı çözümleriyle birlikte, tüm müşterilere eksiksiz bir moleküler tanı çözümleri portföyü sunabileceğiz. Roche’un bir parçası olmaktan heyecan duyuyoruz; bu birleşmenin GenMark ve müşterilerimiz için doğru bir adım olduğundan eminiz” dedi.

GenMark’ın Solunum Patojen Panelleri, Roche’un kapsamlı COVID-19 tanı çözümleri portföyünü tamamlayarak, SARS-CoV-2 de dahil olmak üzere üst solunum yolu enfeksiyonuyla ilişkili en yaygın viral ve bakteriyel organizmaları tespit ediyor.

 

GenMark Diagnostics hakkında: GenMark Diagnostics, hasta bakımını geliştirmek, temel kalite ölçütlerini iyileştirmek ve toplam bakım maliyetini düşürmek için tasarlanmış multipleks moleküler tanı çözümleri sağlayıcısıdır. GenMark’ın tescilli algılama teknolojisini kullanan sistemleri, tek kullanımlık test kartuşları ile çok çeşitli moleküler testleri desteklemek üzere tasarlanmıştır. GenMark, laboratuvar verimliliğini optimize etmek ve solunum, kan dolaşımı ve gastrointestinal enfeksiyonlar da dahil olmak üzere çok çeşitli bulaşıcı hastalık testi ihtiyacını karşılamak için çözümler sunmaktadır.

Roche Hakkında: Roche, ilaç ve tanı araçları alanında öncü global şirketler arasında yer almaktadır. Her hastaya doğru tedaviyi en doğru şekilde verme stratejisi, İlaç ve Diagnostik’in gücünü aynı çatı altında toplayan Roche’u, kişiselleştirilmiş sağlık hizmetleri alanında lider haline getirmiştir. Roche; onkoloji, immünoloji, bulaşıcı hastalıklar, oftalmoloji ve nöroloji konularında tam anlamıyla farklılaşmış ilaçlara sahip, dünyanın en büyük biyoteknoloji şirketidir. Roche ayrıca in vitro diagnostik ve doku bazlı kanser tanısında da dünya lideri olup, diyabet yönetiminde öncüdür. Merkezi İsviçre’nin Basel kentinde bulunan Roche Grubu, 2020 yılı itibariyle 100’ün üzerinde ülkede 100 binden fazla çalışanıyla faaliyet göstermektedir.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla