Online sağlık platformu DocPlanner, CRM sağlayıcısı Tuotempo’yu satın aldı

9 Kasım 2019   |    27 Kasım 2019    |   Kategori: Sektör Print

DocPlanner, Avrupa’nın büyük sağlık kurumları için CRM çözümleri sunan İtalya merkezli Tuotempo’yu bünyesine kattığını açıkladı. Bu satın alma; hizmetini kliniklere, özel hastanelere ve sağlık gruplarına yaymayı hedefleyen DocPlanner’ın ve şirketin Türkiye iştiraki olan DoktorTakvimi’nin sağlık alanında sunduğu çözümleri daha da yukarıya taşıması adına önemli bir adım olacak. Bu satın almayla hizmet skalasını daha da geliştiren DocPlanner, TuoTempo’ya sermaye ve satış konularındaki uzmanlığıyla ilgili de yatırım yapacak ve şirketin satış, müşteri hizmetleri ve ürün geliştirme ekiplerinin desteklenmesine odaklanacak.

Geçtiğimiz aylarda, DocPlanner, One Peak Partners ve Goldman Sachs Private Capital Investing’in yanı sıra mevcut yatırımcıları Piton Capital ve ENERN Investments’ın da katılımıyla gerçekleşen E serisi yatırım turunda 80 milyon euro yatırım almıştı. Bu yeni yatırımla birlikte DocPlanner’ın aldığı yatırım 130 milyon euro seviyesine ulaşmıştı.

DocPlanner’ın kurucusu ve CEO’su Mariusz Gralewski, konuya ilişkin şunları söyledi: “Bu satın alma DocPlanner için dönüşümsel bir kazanımdır. Donatello Bianco’ya ve TuoTempo’daki güçlü ekibe DocPlanner ailesine hoş geldin diyoruz. Hep birlikte DocPlanner’ın sağlık hizmeti alanındaki varlığını daha güçlendirmeye kararlıyız.”

Doktor seçmenin ve randevu almanın yeni yolu: doktortakvimi.com

TuoTempo’nun kurucusu ve CEO’su Donatello Bianco ise “DocPlanner Grubu’nda, başarılı CRM uygulamamızı küresel olarak ölçeklendirmek için ihtiyaç duyduğumuz mükemmel enerji, büyüme zihniyeti ve kültür karışımını elde edebildik. Sayın Gralewski, bu değerleri derin bir adalet ve şeffaflıkla temsil ediyor. DocPlanner, uzun zamandır beklediğimiz en iyi ortak” dedi.

DocPlanner Türkiye iştiraki olan DoktorTakvimi CEO’su ve DocPlanner Kurumsal Başkan Yardımcısı Cem Yücelten, “DocPlanner, mevcut vizyonu doğrultusunda güçlü ve kararlı bir şekilde yeni misyonlar edinerek ilerliyor. TuoTemp ürün yelpazemizi tam da istediğimiz noktaya doğru genişletecek bir iş birliği yaratmamızı sağladı. Türkiye özelinde bu hizmetin farklı varyasyonlarla pazarda etkin olacağını düşünüyoruz” diye konuştu.

DocPlanner ve Türkiye iştiraki DoktorTakvimi, daha iyi ve verimli bir sağlık hizmetinin standart haline gelmesini arzu ediyor. Büyümesine artan bir ivmeyle sürdüren, alanında lider dijital sağlık platformu, kişilerin online kanallar üzerinden ücretsiz olarak bölgelerinde bulunan hekim, uzman dataları ile onlar hakkındaki yorumlara erişmesini sağlıyor.

Ayrıca hastalar ve danışanların randevu almalarını sağlayan, sonrasında tüm bu randevu süreçlerini hatırlatma servisleri, çağrı merkezi desteği gibi operasyonel hizmetlerle destekleyecek bir organizasyonu da bünyesinde barındıran DocPlanner, paydaşları için kusursuz bir hizmet sunuyor.

Klinik ve hastane sistemlerine entegre olan TuoTempo, bu sistemlerle beraber çalışabilecek, hasta/danışan iletişimi ve randevu alımı, hasta portalları ve davranış analizi gibi üç alanda büyük sağlık hizmeti sağlayıcıları için gelişmiş bir CRM hizmetini sunuyor. Çok kanallı iletişimleri ve anketleri, online randevu ve ödeme, kayıt yapma, video ziyaretleri, dijital hasta geçmişi dosyası gibi işlemleri bünyesinde barındıran TuoTempo, bu sayede yönetim maliyetlerini azaltırken hasta ve danışan memnuniyetini de artırıyor.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla