Pfizer Gelişen Pazarlar, Türkiye, Rusya ve Hindistan’a Türk yönetici

Kategori: Sosyal Sorumluluk / İK Print

 

İSTANBUL – Daha önce Pfizer’in Türkiye, İsrail, ABD ve Kore gibi ülke organizasyonlarında görev yapan ve iş hayatına 1976 yılında Pfizer Türkiye’de adım atan Ahmet Göksun, Pfizer Gelişen Pazarlar Avrupa, Türkiye, Rusya ve Hindistan Bölge Başkanı olarak atandı. Göksun, 36 ülkeden oluşan bölgenin yöneticiliğini üstlenecek. Göksun, dünyanın en büyük ilaç firması olan Pfizer’deki kariyeri süresince çeşitli ülkelerde satış ve pazarlama yöneticiliği görevlerinde bulundu, Türkiye, İsrail ve ABD’de üst düzey yöneticilik yaptı. 2004 Kasım ayında Pfizer Kore Genel Müdürlüğü görevine getirilen Göksun, 2009’da Avustralya/Yeni Zelanda, Kore ve Japonya’dan sorumlu Asya Bölge Direktörü olarak Yerleşik Ürünler İş Birimi yöneticiliği görevini üstlendi. Göksun, küresel pazarlardaki çok yönlü deneyimi ve sağlık politikaları konusundaki kapsamlı bilgi birikimi ile yeni pozisyonunda Pfizer Gelişen Pazarlar Avrupa, Türkiye, Rusya ve Hindistan Bölge Başkanı olarak görev yapacak.

Pfizer Gelişen Pazarlar Avrupa, Türkiye, Rusya ve Hindistan Bölge Başkanı Ahmet Göksun yaptığı açıklamada “Türkiye’deki arkadaşlarımla tekrar yakın çalışacak olmaktan çok memnunum. Türkiye, küresel ekonomiler arasında hızla gelişen ülkelerden biri ve özellikle de son dönemde gerçekleştirilen sağlığa erişim reformları ile dikkat çekiyor. Pfizer’in Bölge Başkanı olarak, tüm hastaların daha iyi sağlık hizmetlerine ve yenilikçi ilaçlara erişimini iyileştirmek hedefiyle, farklı ülkelerdeki sağlık makamları, hekimler ve diğer paydaşlarla işbirliği içinde çalışan çok uluslu bir ekibi yönetecek olmaktan dolayı mutluyum” şeklinde konuştu.

1954 yılında doğan Ahmet Göksun, Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun oldu. University of Pennsylvania, Wharton School’dan MBA derecesi aldı. Pfizer’deki görevinin yanı sıra Kore Araştırma Temelli İlaç Endüstrisi Derneği Başkanı, Kore PhRMA Yerel Bölge Çalışma Grubu Başkanı (ABD İlaç Endüstrisi Derneği) ve AMCHAM (Amerikan Ticaret Odası) İlaç Komitesi Eşbaşkanı gibi görevlerde de bulunmuştur. Ayrıca AMCHAM Partners for the Future Vakfı yönetim kurulu üyesidir. Göksun, evli ve bir çocuk babasıdır.

 

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla