Pfizer Türkiye Biopharma Operasyonları Liderliğine Elda Sevevi atandı

30 Temmuz 2021  |  Kategori: Sektör Print

1998 yılında Pfizer ailesine katılan, 2016’dan bu yana Pfizer Türkiye Dahili Uzmanlıklar İş Birimi Liderliğini başarıyla sürdüren Elda Sevevi, 1 Ağustos itibariyle yeni görevinde Pfizer Türkiye Biopharma Operasyonları Liderliğini üstlenecek. Elda Sevevi, lisans eğitimini Koç Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamladıktan sonra 1998 yılında Pfizer ailesine ürün müdürü olarak katıldı. Bu sürede ürün müdürü, proje yöneticisi, satış temsilcisi ve pazarlama müdürü gibi pek çok görev ve sorumluluk üstlendi.

Sevevi, 8 yıl tam zamanlı çalışmanın ardından, çocuklarını okul çağına gelene kadar kendisi büyütmek istediği için Pfizer Türkiye’de bir süre yarı zamanlı çalıştı. Bu yenilikçi yaklaşım, hem kendisi hem de Pfizer adına verimli oldu ve tüm sektör için de bir örnek çalışma modeli oluşturdu. Beş yılın ardından, Pfizer’de tam zamanlı çalışmaya yeniden döndü. 2016 yılından bu yana Dahili Uzmanlıklar İş Birimi Liderliğini üstlendi.

Şimdiye kadar değişim yönetimi, takım ve strateji oluşturmada önemli rol oynayan, birçok meslektaşına koçluk yapan ve başarılı pazarlamacılara ve yöneticilere dönüşmelerine yardımcı olan Elda Sevevi’nin, liderlik ettiği önemli adımlar arasında, Dahili Uzmanlıklar Türkiye iş biriminin büyüme sürecini kurmak ve geliştirmek, dijital dönüşümüne öncülük etmek yer alıyor. Sevevi, kariyeri boyunca Pfizer Türkiye’nin kültürel dönüşüm, öğrenme ve geliştirme projelerinde de önemli katkılarda bulundu.

Elda Sevevi yeni görevi hakkında şunları söyledi: “1998 yılından beri Pfizer Türkiye’nin bir üyesiyim. Son olarak Biopharma Operasyonları Liderliği görevini üstlenmenin gururunu yaşıyorum. “Lider Okulu” olan Pfizer, insan kaynağı politikalarını da bu değer doğrultusunda örüyor ve çalışanlarına bireysel gelişim, yüksek performans ve başarı için her türlü olanağı yaratıyor. Pfizer’in bir parçası olmaktan her zaman sonsuz bir mutluluk duyuyorum.”

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla