İran’da Cumhurbaşkanı yardımcısına bile korona virüs bulaştı

27 Şubat 2020   |    12 Mart 2020   |   Kategori: Medyada Sağlık Haberleri Print

İran’da korona virüsü nedeniyle ölenlerin sayısı 26’ya yükselirken, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Masume İbtikar’a da virüs bulaştığı açıklandı. İran’da sağlık bakanı yardımcısının ardından, iki siyasetçi daha korona virüsü kaptı. Son olarak, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Masume İbtikar’a virüs bulaştığı açıklandı. Meclis Ulusal Güvenlik ve Dış Politikalar Komisyonu Başkanı Mücteba Zünnur’un da yeni tip korona virüsüne yakalandığı açıklanmıştı. Aynı zamanda Kum Milletvekilli olan Zünnur, bir video kaydı yayınlayarak testlerinin pozitif çıktığını ve karantinada olduğunu ifade etti.

Yunanistan ise üçüncü korona virüsü vakasının tespit edildiğini duyurdu. Çin’de ortaya çıkan yeni korona virüsü, Avrupa’da yayılmaya devam ediyor. Danimarka ve Norveç gibi ülkeler ilk vakalarını, Yunanistan üçüncü vakayı bildirdi. Suudi Arabistan ise yabancılara umre yasağı getirdi.

İran’da ölü sayısı 26’ya yükseldi

İran, korona virüsü nedeniyle ölenlerin sayısının 26’ya, vaka sayısının 245’e çıktı. İran sağlık bakanlığı, son 24 saatte 106 yeni vakanın tespit edildiğini açıkladı. Bakanlık açıklamasında, kültürel etkinlikler, konferanslar ve sinemalara yönelik yasağın bir hafta uzatıldığı belirtildi. Halka da gerekmedikçe ülke dışına çıkmama çağrısı yapıldı.

Corona virüsü nedir? Nasıl bulaşır? Belirtileri, tedavisi ve korunma

Tahran’da toplu cuma namazı da iptal edildi

İran’ın önde gelen din adamlarından ve eski Vatikan Büyükelçisi Hüccetülislam Hadi Hüsrevşahi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybetti. İran’ın yarı resmi ajansı Tesnim’in haberine göre, eski Vatikan Büyükelçisi Hüccetülislam Hadi Hüsrevşahi (81), dün yeni tip koronavirüs (Kovid-19) şüphesiyle başkent Tahran’daki Mesih Danişver Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Kovid-19 testi pozitif çıkan Hüsrevşahi 81 yaşında tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

İran’ın başkenti Tahran’da, koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle yarın cuma namazı kılınmayacağı açıklandı. Tahran- İran’ın başkenti Tahran’da, koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle yarın cuma namazı kılınmayacağı açıklandı. Tahran Cuma Namazları Düzenleme Merkezi’nden yapılan açıklamada, İran Cuma İmamları Politika Belirleme Konseyi’nin bu hafta başkentte cuma namazı kılınmaması kararı aldığı belirtildi.

YAZIYI PAYLAŞ


YORUMUNUZ VAR MI?

avatar
Araç çubuğuna atla