Salih Aksu, AstraZeneca Türkiye’nin Yönetmelik Uyum Müdürü ve Güvence Ortağı oldu

23 Mart 2023  |   Kategori: Sektör Print

Salih Aksu, AstraZeneca Türkiye’de Yönetmelik Uyum Müdürü ve Güvence Ortağı olarak yeni görevine başladı. 2015 yılında Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olan Salih Aksu, lisans eğitimi kapsamında Finans ve Nicel Analiz Programı’nı tamamladı. 2015 – 2023 yılları arasında Pricewaterhouse Coopers’ta Danışmanlık Birimi altında bulunan Suistimal, Uyum ve Kriz Yönetimi Danışmanlığı Ekibi’nde sırasıyla Danışman, Kıdemli Danışman ve Müdür olarak görev yaptı.

Kurumsal soruşturmalar, beyaz yaka suçları, uyum denetimleri, rüşvet ve yolsuzlukla mücadele incelemeleri ve suistimal risk değerlendirmeleri konularında deneyime sahip olan Aksu, ağırlıklı olarak ilaç sektöründe faaliyet gösteren firmaların çalışmalarını yürüttü. Ayrıca Serbest Muhasebeci Mali Müşavir (SMMM) ve Suistimal İnceleme Uzmanı (CFE) olan Aksu, Türk Etik ve İtibar Derneği (TEİD) ve Uluslararası Suistimal İnceleme Uzmanları Birliği’nin (ACFE) de aktif bir üyesidir.

Aksu, 1 Mart 2023 itibariyle kariyerine AstraZeneca Türkiye Yönetmelik Uyum Departmanı’nda Yönetmelik Uyum Müdürü ve Güvence Ortağı, aynı zamanda Ortadoğu ve Afrika Bölgesi (MEA) Soruşturma Ortağı olarak devam edecek.

 

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla