Sandoz’dan iki yeni ürün: Doxorubicin ve MTX Hexal

5 Ağustos 2011   |    26 Mart 2023    |   Kategori: Farmasötik / İlaçlar Print

Eşdeğer ilaç pazarının öncü şirketi Sandoz; onkoloji ve romatoloji alanında çıkardığı iki yeni ürünle gücünü arttırdı. Sandoz; yeni ürünü Doxorubicin Hexal ile onkoloji alanında atılım yaparken MTX 10 Hexal ile Romatoid Artrit ve Psoriazis tedavisinde 10 mg’lık tablet formuyla hastalara kullanım kolaylığı sağlayarak önemli bir ihtiyacı karşılamak için atılım yaptı.

Sandoz; hekimlerin ve eczacıların hizmetine sunduğu yeni ürünü Doxorubicin Hexal ile onkoloji alanındaki portföyünü genişletmeye devam ediyor. Doksorubisin etken maddeli Doxorubicin Hexal; meme kanseri ve küçük hücreli akciğer kanseri başta olmak üzere birçok solid tümörde ve akut lösemi ve lenfoma gibi hematolojik malignitelerin tedavisinde endikedir. 10 mg/5 ml ve 50 mg/25 ml i.v enjeksiyon için hazır solüsyon içeren flakon formları kullanım kolaylığı sağlarken 50 mg’lık formu; 2008 yılı Pharmapack ödüllü onco-safe ambalajı ile kemoterapi uygulamasında güvenlik standartlarını yükseltmeyi hedefliyor.

“Hayata Kazandırın” sloganı ile Türk tıbbının hizmetine sunulan Doxorubicin Hexal ile Sandoz, onkoloji alandaki ürün portföyünü geliştirerek gücünü artırmayı hedefliyor. Tüm Dünya’da hastaların sağlık hizmetlerine ulaşabilmeleri için yüksek kaliteli, erişilebilir fiyatlı ürünler sunan Sandoz, yeni ürünleri Doxorubicin Hexal ile pazarın öncü markası olmayı hedefliyor.

Romatoid Artrit Ve Psoriazis’e karşı MTX 10 Hexal

Sandoz; hekimlerin ve eczacıların hizmetine sunduğu bir diğer yeni ürün olan MTX 10 Hexal  ise Romatoid Artrit ve Psoriazis tedavisinde 10 mg’lık tablet formuyla hastalara kullanım kolaylığı sağlayarak önemli bir ihtiyacı karşılıyor.

Metotreksat disodyum etken maddeli MTX 10 Hexal; romatoid artrit ve psoriazis de endikedir. 10 mg, 30 tabletlik ambalajı  ile Türk tıbbının hizmetine sunulan MTX 10 Hexal ile Sandoz, romatoloji alanına da adım atarak ürün portföyünü genişletiyor. Tüm Dünya’da hastaların sağlık hizmetlerine ulaşabilmeleri için yüksek kaliteli, erişilebilir fiyatlı ürünler sunan Sandoz, yeni ürünleri MTX 10 Hexal ile pazarın öncü markası olmaya devam edecek.

Sandoz Hakkında
Bir Novartis şirketi olan Sandoz, geniş ürün portföyü ve sunduğu patent süresi dolmuş, yüksek kaliteli ve uygun fiyatlı ürünleri ile eşdeğer ilaç sektöründe global bir liderdir. Sandoz ürünleri, 1000’den fazla molekül içeren portföyü ile 130’dan fazla ülkede satılmaktadır. Ana ürün gruplarını antibiyotikler, merkezi sinir sistemi ilaçları, gastroenteroloji ve kardiyoloji ilaçları ile hormonlar oluşturmaktadır. Sandoz, bu ürünler ve bunlara ek olarak ilaç etken maddesi, biyofarmasötikler ve anti-infektifler alanında da  geliştirme, üretim ve pazarlama faaliyetlerini yürütmektedir. Sandoz hızlı büyümesinin yanında son yıllarda Lek (Slovenya), Sabex (Kanada), Hexal (Almanya), Eon Labs. (Amerika), Ebewe (Avusturya) ve Oriel Therapeutics (Amerika) gibi birçok şirketi satın almıştır. Sandoz, 2010 yılında dünya çapında 23.000 çalışanı ile 8,5 milyar dolar satış gerçekleştirmiştir.

Daha fazla bilgi için:

http://www.sandoz.com.tr

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla