Sandoz’dan ilk biyobenzer ürün: Omnitrope

Kategori: Farmasötik / İlaçlar Print

Eşdeğer ilaç pazarının öncü şirketlerinden Sandoz, yeni ürünü Omnitrope’u (somatropin) doktor ve eczacıların kullanımına sundu. Dünyada EMA (Avrupa İlaç Ajansı) ve FDA (Amerika Gıda ve İlaç Dairesi) tarafından onay verilen ilk biyobenzer ürün olan Omnitrope, Türkiye’de de Sandoz’un pazara verdiği ilk biyobenzer ürün olarak kullanıma sunuldu.

Dünyada 2005 yılından bu yana 30’un üzerinde ülkede pazara sunulan ve 13.000’in üzerinde hastanın tedavisinde kullanılan Omnitrope, Türkiye’ de de hastaların kullanımına sundu. Sandoz, Omnitrope’un kullanımı ile ilgili hasta ve hasta yakınlarına da eğitim verecek.

Omnitrope;
•    İnfantlar, çocuklar ve adolesanlarda:
–    Büyüme hormonunun yetersiz salınımından kaynaklanan büyüme bozuklukları,
–    Turner sendromu ile ilişkili büyüme bozuklukları,
–    Kronik böbrek yetmezliği ile ilişkili büyüme bozuklukları,
–    Gestasyonel yaşa göre küçük doğmuş çocuklardaki büyüme bozuklukları,
–    Prader-Willi sendromunda

Yetişkinlerde;
-Çocuklukta ve ergenlik döneminde başlayan büyüme hormonu yetersizliğinin tedavisinde endikedir. Her zaman insan sağlığını ön planda tutan ve tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de aynı ilke doğrultusunda faaliyet gösteren Sandoz, Omnitrope’un kullanımı ile ilgili hasta ve hasta yakınlarına da eğitim verecek.

Dünya’da biyobenzer ürünler alanında lider Sandoz; tüm Dünya’da hastaların sağlık hizmetlerine ulaşabilmeleri için yüksek kaliteli, erişilebilir fiyatlı ürünler sunuyor. Dünyada 2005 yılından bu yana 30’un üzerinde ülkede pazara sunulan ve 13.000’in üzerinde hastanın tedavisinde kullanılan Omnitrope artık Türkiye’ de de hastalara ulaşıyor. Böylelikle Sandoz; yeni ürünü Omnitrope ile Türk ilaç pazarının öncü markası olmaya devam edecek.

AÇIKLAMA: Bu haberde sunulan bilgiler Sandoz firması tarafından yapılan açıklama metni esas alınarak hazırlanmıştır.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla