Servier İlaç, Symphogen’i satın aldı

9 Haziran 2020   |    11 Haziran 2020    |   Kategori: Sektör Print

Bağımsız uluslararası bir ilaç şirketi olan Servier, Symphogen A/S’yi satın aldı. Symphogen, Servier bünyesinde antikor mükemmellik merkezi haline gelerek, Grubun ürün geliştirme hattını güçlendirecek. Symphogen, onkoloji dahil olmak üzere, birçok terapötik alanda Servier’nin antikor merkezi olarak işlev görecek. Symphogen, Servier’in alt kuruluşu olarak operasyonel özerkliğini koruyacak, merkezini Ballerup, Danimarka’da tutmaya devam edecek ve kendi deneyimli iş gücü ile çalışmalarını sürdürecek.

Satın alma kapsamında, Servier Araştırma Enstitüsü İdari Direktörü Christophe Thurieau Symphogen İcra Kurulu Başkanı (CEO) olarak, eski Symphogen Operasyondan Sorumlu Başkanı (COO) Karin Garre ise Symphogen Genel Müdürü olarak atandı. Eski Symphogen CEO’su Martin Olin ise bu geçişi desteklemek için harici danışman olarak hareket edecek.

Servier Araştırma-Geliştirme İdari Başkan Yardımcısı Claude Bertrand konuyla ilgili, “Bu satın alma sürecinin tamamlanması, Servier’nin onkoloji ve diğer terapötik alanlarındaki antikor kabiliyetlerini artırmasına olanak sağlıyor. Symphogen’in verimli antikor keşif ve araştırma platformu, yaşam kurtaran tedavileri tüm dünyada daha fazla hastaya sunma amacımıza uygun şekilde Ar-Ge kabiliyetlerimizi ve ürün geliştirme hattımızı güçlendirecek” dedi.

Servier Araştırma Enstitüsü İdari Direktörü ve Symphogen CEO’su Christophe Thurieau ise şunları söyledi: “Symphogen’in değerleri ile uyumlu bir şekilde, inovasyonun ve işbirliğinin, hastaların yararına tedaviler geliştirmenin anahtarı olduğuna inancımız sonsuz. Symphogen’in Servier Grubunun bir parçası olarak bize katılmasından son derece memnunuz ve ekip ile daha kapsamlı işbirliği yaparak, hastalar için çığır açıcı antikor tedaviler geliştirmek için sabırsızlanıyoruz.”

Symphogen Genel Müdürü Karin Garre ise, “Bu sürecin tamamlanması Symphogen ve Servier için son derece heyecan verici bir yolculuğa işaret ediyor. Önceden mevcut olan bir stratejik işbirliğine sıkı sıkıya bağlı olarak gerçekleştirilen bu satın alma, Symphogen’in kabiliyetleri sayesinde Servier’nin antikorlar içerisindeki Ar-Ge stratejisini destekliyor. İki organizasyon ortak temel değerleri paylaştığından, bu birleşmenin ileriye dönük olarak mükemmel bir sonuç doğuracağına inanıyorum” şeklinde açıklama yaptı.

Servier Hakkında: Servier, kâr amacı gütmeyen bir vakıf tarafından yönetilen, merkezi Fransa’da (Suresnes) bulunan uluslararası bir ilaç şirketidir. 149 ülkede güçlü bir uluslararası varlık gösteren ve 2019 yılındaki toplam geliri 4.6 milyar euro olan Servier’nin tüm dünyada 22,000 çalışanı bulunmaktadır. Tamamen bağımsız olan Grup, her yıl toplam gelirinin (jenerik ürünler hariç) ortalama %25’ini araştırma ve geliştirmeye yatırmakta ve tüm kârlarını gelişmesi için kullanmaktadır. Bilgi için: www.servier.com

Danimarka merkezli Symphogen, Servier’nin bir alt kuruluşu olup, kapsamlı erken geliştirme kabiliyetleri ile desteklenen yüksek derecede verimli antikor keşif ve araştırma teknolojilerine sahiptir. Symphogen’in antikor teknolojileri, sınıfının en iyi veya ilk üyesi olma potansiyeline sahip, benzersiz işlevsellikleri olan antikorlar sunmaktadır.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla