Sevil Sipahi, AstraZeneca Kronik Böbrek Hastalığından Sorumlu Global Pazarlama Direktörü oldu

5 Nisan 2023  |   Kategori: Sektör Print

Sevil Sipahi, 1 Haziran 2023 tarihi itibarıyla Kronik Böbrek Hastalığından Sorumlu Global Pazarlama Direktörü olarak AstraZeneca Birleşik Krallık’ta çalışmaya başlayacak.Sevil Sipahi, yeni görevinde kronik böbrek hastalığı odaklı olarak global marka planlarının geliştirilmesinden ve uygulanmasından sorumlu olacak.

Sipahi, son olarak AstraZeneca Türkiye’de Pazarlama ve Lansman Mükemmellik Müdürü olarak görev yapmaktadır. Bu rolünde pazarlama ekiplerinin yetkinlik ve becerilerini güçlendirmede ve lansman mükemmelliği kapsamında lansman süreçlerine katkı sağlamada önemli bir rol oynayan Sipahi, yarı zamanlı olarak Uluslararası Bölge Kardiyovasküler Renal Metabolizma Proje Lideri rolü ile Take Care of Me Programı’na liderlik etti.

Sevil Sipahi, ilaç endüstrisindeki çeşitli pazarlama ve satış liderliği rollerinde 10 yıllık deneyiminin ardından 2018 yılında AstraZeneca Türkiye’ye katıldı. Diyabet alanındaki ürün portföyünden sorumlu Pazarlama Müdürü olarak göreve başlayan Sipahi ardından kalp yetersizliği ve kronik böbrek hastalığı lansmanlarına liderlik edip, görev süresi boyunca yurt dışı projelerinde çeşitli görevler üstlendi. Sipahi, ayrıca 2022’de global tarafından düzenlenen Kadın Liderler Programı’nı (Women as Leaders) başarıyla tamamladı.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla