İtalya’da felaket katlanarak büyüyor! Bugün 793 kişi öldü; hasta sayısı 50 bin

20 Mart 2020   |    22 Mart 2020    |   Kategori: Sağlık Gündemi Print

İtalya’da koronavirüs nedeniyle yaşanan felaket tüm önlemlere rağmen her geçen gün katlanarak büyüyor. Salgında bugün 793 kişi daha hayatını kaybetti ve toplam ölü sayısı 5 bine yaklaştı. Ülkede toplam hasta sayısı ise 50 bini aştı. Böylece İtalya koronavirüs nedeniyle dünyada en çok ölüm yaşanan ülke oldu. Bu günkü sayı, ülkede bir aydır devam eden salgında bir günde yaşana yüksek sayı olarak kayıtlara geçti. Korona virüs salgını nedeniyle sert karantina kararlarının uygulandığı ülkede hayat durma noktasına gelmiş durumda ancak buna rağmen hem ölüm hemde hasta saysı rekor düzeyde artmaya devam ediyor. 

Salgınla ilgili bir açıklama yapan İtalya Sivil Savunma Genel Müdürü Angelo Borrelli, ülkede 21 Şubat’ta patlak veren Kovid-19 salgınında mevcut korona virüsü vaka sayısının 53 bini aştığını belirtti. Dün 5 bin 129 olarak açıkladığı iyileşenlerin sayısının 943 kişilik artışla 6 bin 72‘ye ulaştığını duyuran Borrelli, ölü sayısının düne göre 793 kişi daha arttığını ve toplam ölüm sayısının 4 bin 825’e yükseldiğini belirtti. Borrelli’nin açıkladığı son ölü sayısı, İtalya’da korona virüsü salgınında bir günde kaydedilen en yüksek ölüm vakası oldu. Borelli, 2 bin 857 hastanın yoğun bakımda tedavi gördüğünü söyledi.

 

İtalya’da en çok Covid-19 kaynaklı ölümün ve vakaların görüldüğü Lombardiya Bölgesel Yönetiminin sağlık işlerinden sorumlu üyesi Giulio Gallera, sadece bölgelerinde bugün 546 kişinin, toplamda da 3 bin 95 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Ülkede 5 bin 869 vakayla ilk sırada yer alan Lombardiya’nın vilayeti Bergamo’daki cenazeleri taşımak için askeri kamyonların yine sabah kente giriş yaptığı basına yansıdı.

Bu arada, Bergamo Belediye Başkanı Giorgio Gori ve Bergamo yakınlarındaki diğer vilayetlerin belediye başkanlarının, Lombardiya Bölgesel Yönetim Başkanı Attilio Fontana’ya mektup yazarak, üretime devam eden fabrikalar da olmak üzere, virüsün yayılmasının önüne geçmek için her şeyin durdurulmasını talep ettiği belirtildi.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla