Torbalı’da sağlıkçılara silahlı saldırı! Sağlık müdürü ve bir hemşire hayatını kaybetti

30 Aralık 2019   |    2 Ocak 2020    |   Kategori: Sağlık Gündemi Print

İzmir Torbalı’da İlçe Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Park, dün gece evine giren bir kişi tarafından silahla vuruldu ve hayatını kaybetti. Olay yerinden kaçan saldırganın yakın bölgede bulunan Dr. Harun Gülcemal’nin evine girdi ve burada da eşi  hemşire Hatice Gülcemal’i silahla vurarak katletti. Saldırıların ardında bölgede kapsamlı bir operasyon düzenleyen polisin saldırganı bir otelde kıstırdığı ancak burada yaşanan çatışmada bir polis memurunun ağır yaralandığı açıklandı. Olayın detayları henüz tam ortaya çıkmış değil ancak söylentiler 2 cinayetin Dr. Harun Gülcemal‘in daha önce verdiği ‘beyaz kod’ nedeniyle yaşandığı yönünde. Cinayetler ile ilgili sosyal medyada tepkiler için #SağlıktaSiddeteHayır ve #doktorlarölüyor isimli taglar açıldı.

Bugün bir açıklama yapan İzmir Tabip Odası Başkanı Funda Barlık Obuz, Torbalı İlçe Sağlık Müdürü Mehmet Park ve bir doktorun eşini silahla öldüren zanlının, doktor Harun Gülcemal‘in daha önce verdiği “beyaz kod“la ilgisinin bulunmadığını söyledi.

İzmir’in Torbalı ilçesinde İlçe Sağlık Müdürü Dr. Fuat Mehmet Park (53) evinin önünde, 20 dakika sonra ise Torbalı Devlet Hastanesi’nde görevli Dr. Harun Gülcemal’nin eşi 1 çocuk annesi Hatice Gülcemal evlerine gelen bir kişinin silahlı saldırısı sonucu hayatını kaybetti. Saldırganın Dr. Fuat Mehmet Park, evine hırsızlık için girdiği iddia ediliyor.

Evde Dr. Park’ı gören saldırganın, önce Dr. Park’ın eşini darp etti daha sonra silahını ateşleyerek Dr. Park’ı yaralayarak olay yerinden kaçtığı iddia ediliyor. Olay yerine gelen sağlık ekipleri Dr. Park’ı ambulansla Torbalı Devlet Hastanesi’ne kaldırdı. Dr. Fuat Mehmet Park, hastanede yapılan müdahalelere rağmen kurtulamadı. Dr. Park’ın cansız bedeni, savcının incelemesinin ardından İzmir Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Hatice hemşire evinde öldürüldü

Dr. Park’ı katleden saldırgan daha sonra Alpkent Mahallesi 1032. sokakta bulunan Baran Apartmanı’nda yaşayan Torbalı Devlet Hastanesi doktorlarından cerrah Harun Gülcemal ve eşi hemşire Hatice Gülcemal ile karşılaştı. Arabalarında bulunan çifti silah ile tehdit eden saldırgan para istedi.

İddialara göre, yanında para olmadığını söyleyen Dr. Harun Gülcemal ve eşi, silah tehdidiyle evine gidildi. Çıkan arbede de saldırgan önce Dr. Gülcemal’e ateş etmek istedi ancak silah tutukluk yapınca doktorun eşi Hatice Gülcemal yaralandı. Dr. Park’ın öldürülmesini önce hırsızlık olarak değerlendiren polis, kısa süre sonra doktor eşi Gülcemal’in de öldürülmesi ile iki olay arasında ilişki bulunabileceği şüphesiyle soruşturmayı genişletti.

Polis geniş çaplı operasyon yapıyor!

Torbalı İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Asayiş ekipleri olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatırken bölgedeki güvenlik ve güzergah kameraları tek tek toplanarak incelenmek üzere Emniyete götürüldü. İlçe Sağlık Müdürü Dr. Park’ın cinayete kurban gitmesinin ardından İzmir İl Sağlık Müdürü Burak Öztop hemen olay yerine gitti.

İki cinayetin bağlantılı olduğu belirtiliyor

Torbalı’da işlenen iki cinayetin bağlantılı olabileceği belirtiliyor. İlçe Sağlık Müdürü Dr. Park’ın öldürüldüğü villa ile hemşirenin öldürüldüğü ev arasında 600 metre mesafe bulunuyor. Polis olayla ilgili incelemeleri sürdürürken, İzmir Valisi Erol Ayyıldız cinayetlerin ardından Torbalı’ya giderek bilgi aldı.

Olayın ardından bugün yürütülen operasyonda İzmir’in Torbalı İlçesindeki cinayetlerin katil zanlısının Enver Yıldız(30) olduğu tespit edildi. Cinayetlerin ardından polis ve jandarma ekipleri, katil zanlısıyla bağlantılı olduğu sanılan 2 şüpheliyi, Torbalı ilçesinde Ortaklar ve Atatürk mahallelerindeki iki adrese düzenledikleri operasyonla yakaladı.

Sağlık Bakanı Koca’dan İzmir’deki cinayetlere kınama!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İzmir Torbalı’da, İlçe Sağlık Müdürü Fuat Mehmet Park ve Devlet Hastanesi’nde görevli Dr. Harun Gülcemal’in eşi Hatice Gülcemal’in öldürmesiyle ilgili açıklama yaptı. Bakan Koca’nın açıklaması şöyle;

Gece saatlerinde İzmir’den gelen haberler, tüm sağlık camiamızı büyük bir üzüntüye sevk etmiş, hepimizi derinden sarsmıştır. Bir gaspçı tarafından gerçekleştirilen iki ayrı saldırıda Torbalı İlçe Sağlık Müdürümüz Dr. Fuat Mehmet Park ve Torbalı Devlet Hastanesi hekimi Harun Gülcemal’in eşi Hatice Gülcemal hayatını kaybetmiştir. Hepimizin başı sağolsun.

İlçe Müdürümüz Dr. Fuat Mehmet Park, daha önce 17 suçtan sabıkası bulunan bir şahıs tarafından gece saat 9 civarında evine zorla girilerek gasp edilmeye çalışılmış ve ateşli silah ile başından vurulmuştur. Ağır yaralı halde Torbalı Devlet Hastanesine kaldırılan İlçe Müdürümüz, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştır.

Zanlı aynı bölgede ikâmet eden Torbalı Devlet Hastanesi’nde görevli Genel Cerrahi Uzmanı Harun Gülcemal’in evine de aynı şekilde gasp amaçlı girmeye çalışmış, saldırıda hekimimizin eşi Hatice Gülcemal’i silahla vurarak öldürmüştür.

Olay sonrasında gaspçının yeri, emniyet ekipleri tarafından tespit edilmiş ve çıkan çatışmada bu kez bir polis memuru ağır yaralanmıştır. Yaralanan emniyet mensubunun tedavisi 9 Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde devam etmektedir. Fail, kısa süre önce emniyet ekipleri tarafından yaralı olarak ele geçirilmiştir. Bu menfur cinayetleri en ağır şekilde kınıyorum. Konunun her boyutuyla bizzat takipçisi olacağım.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla