Tuba Okutulmuş, Amgen Türkiye Kurumsal İlişkiler Müdürlüğü’ne atandı

Kategori: Sosyal Sorumluluk / İK Print

Türkiye ilaç sektörünün en büyük yatırımcılarından Amgen, Tuba Okutulmuş’u Türkiye kadrosuna dahil etti. Tuba Okutulmuş, Amgen Türkiye Kurumsal İlişkiler Müdürü olarak atandı. Mustafa Nevzat İlaç’ı 2012 yılında 700 milyon dolar yatırımla satın alarak, son 5 yılda tüm sektörler arasında Türkiye’ye en fazla doğrudan yatırım yapan firmalardan biri olan Amgen, Türkiye kadrosuna yeni bir isim daha ekledi. Daha önce YASED, Altınbaş Holding ve MPR Halkla İlişkilerdeki yöneticilik görevlerini takiben ilaç sektöründe uzun yıllar görev yapan Okutulmuş, Amgen Türkiye Kurumsal İlişkiler Müdürü olarak şirket kadrosuna dahil oldu.

Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu olan Tuba Okutulmuş, uzun yıllar AİFD ve Novartis Türkiye’de İletişim ve Kurumsal İlişkiler alanında çeşitli görevlerde bulundu. Okutulmuş, son olarak Petrol Ofisi A.Ş. Kurumsal İletişim ve Sürdürülebilirlik Müdürü olarak görev yapmaktaydı.

Amgen Türkiye Hakkında: Biyoteknoloji alanında dünyanın önde gelen kuruluşlarından biri olan Amgen, biyolojinin gücünü kullanarak ciddi hastalıklara yönelik yenilikçi ilaçlar keşfedilmesi, geliştirilmesi, üretimi ve hastalara sunulması için çalışmaktadır. Merkezi Thousand Oaks, Kaliforniya olan Amgen, dünya çapında 100’den fazla ülkede 20 binin üzerinde çalışanı ile hastaların karşılanmamış ihtiyaçlarına, sağlık çıktılarının iyileştirilmesine ve yaşam kalitesinin yükseltilmesine yönelik tedaviler geliştirmeye odaklanmaktadır. 2012 yılında Mustafa Nevzat İlaç‘ı 700 milyon dolar’a satın alarak Türkiye’deki yatırımlarını güçlendirmiştir. Bu yatırımı ile Amgen, son 5 yılda tüm sektörler arasında Türkiye’ye en fazla doğrudan yatırım yapan firmalardan birisi olmuştur. Amgen Türkiye’de 1000’den fazla çalışanıyla üretim, pazarlama ve ilaç Ar-Ge’si faaliyetlerini yürütmektedir. Mustafa Nevzat İlaç’a ait bitmiş ürün ve hammadde tesislerindeki üretim gücü sayesinde Türkiye’den dünya pazarlarına ilaç ihracatını artırmayı hedeflemektedir.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla