Ulusal Yas süresince tüm eczaneler vitrinlerini karartacak

Kategori: Sağlık Gündemi Print

baş-sağlığı-siyah-kurdeleTürk Eczacıları Birliği, bir bildiri yayınlayarak Ankara’da yaşanan katliamı kınarken Ulusal Yas süresince tüm eczanelerin Türkiye genelinde  vitrinlerini karartacağını duyurdu. Bildirinin tam metnini okurlarımızın dikkatine sunuyoruz:

Saldırıda hayatlarını yitirenlere baş sağlığı dilenen mesajda yaralılara acil şifalar dilendi. Türk Eczacıları Birliği Merkez Heyeti ve Eczacı Odaları olarak bizler, 10 Ekim 2015 günü Türkiye’de yaşanan en büyük terör saldırısında yaşamını yitiren resmi rakamlara göre 95 kişinin ailelerine ve yakınlarına başsağlığı ve 400’e yakın yaralıya acil şifalar diliyoruz. Tüm aile, yakın ve dostlarının acılarını paylaşıyoruz. Bu saldırı tüm halkımıza yapılmıştır. Acıları, acımızdır.

Bizler sağlık çalışanları olarak sağlığın en önemli koşulunun içeride ve dışarıda barış olduğunu biliyoruz.

Bizler sağlık çalışanları olarak;
Halkın sağlıklı yaşama hakkının,
Yaşam hakkının ve

Güvenlik hakkının Anayasa ile devlete verilmiş bir görev olduğunu hatırlatmak istiyor,

Ülkenin kalbinde yaşanan bu terörist saldırının barışa, özgürlüğe, adalete ve demokrasiye yapılmış olduğunun tüm toplum kesimlerince idrak edilmesini istiyoruz.

Bizim birlikte ve huzur içinde yaşamamızın tek koşulu toplumsal barıştır. Toplumsal barışı korumak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Çünkü ölen biziz, bizim insanımız.

Bu nedenle üç günlük Ulusal Yas süresi boyunca eczane vitrinlerimizi karartacak ve siyah kurdelelemizi beyaz önlüklerimizin üzerinde taşıyacağız.
Unutmayacağız, unutturmayacağız.
Kamuoyuna saygılarımızla duyururuz.

Türk Eczacıları Birliği
Merkez Heyeti

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla