Variclose yöntemiyle 10 dakikada varislerden kurtulmak mümkün!

Kategori: Cerrahi, Varis Print

varis nedenleri ve tedavisiVariclose yöntemi, varisli damarların tedavisinde kullanılan hızlı ve etkili bir yöntemdir. Varis, sadece estetik değil, aynı zamanda ciddi bir sağlık problemidir.  Yaz aylarında havaların ısınmasıyla birlikte bacaklarda ağrı ve şişlik sorunu yaratabilen varisler, önlemi alınmadığı takdirde ciddi bir sağlık problemi haline gelebilir. Kadınlarda, erkeklere oranla daha sık görülebilen varislerin tedavisinde alternatif olarak geliştirilen Variclose yöntemi, lokal anesteziyle yapılıyor. Hasta ağrı ve acı hissetmiyor ve 10 dakika süren işlem sonucunda varislerinden kurtulabiliyor.

Variclose nedir?

Varisli damarlar şişmiş ve genişlemiş damarlardır. Damarlardaki valfler düzgün çalışmadığında kan akışı sağlanamaz ve varisler oluşur. Herhangi bir damarınızda varis olabilir, ancak en çok etkilenen damarlar bacaklarınızdaki ve ayaklarınızdaki damarlardır. Çünkü ayakta durmak ve dik durmak bedeninizin alt kısmındaki damarlarda basıncı arttırır.

Birçok insan için varisli damarlar sadece kozmetik bir ilgi konusudur. Ancak bu sorun bazı insanlarda ağrıya ve rahatsızlığa neden olabilir. Hatta bazı durumlarda varis ciddi problemlere yol açar. Bu tip durumlarda geç kalınmadan tedaviye başlanmalıdır.

VariClose, basit, hızlı ve etkili bir varisli damar tedavisi yöntemidir. Diğer yöntemlerden farklı olarak, varisli damarları yapıştırma yöntemi kullanılır ve bu nedenle tedavi sırasında hasta herhangi bir kozmetik kaynaklı yan etki yaşamaz. Bu yöntemde enfeksiyon riski de çok düşüktür.

Variclose yöntemiyle varis tedavisiyle, normal yaşamınızdan uzaklaşmazsınız. Ameliyat sadece 10 dakika sürer ve bittikten hemen sonra günlük aktivitelerinize dönebilirsiniz.

Varis nedir, neden olur? Belirtileri, tedavisi ve korunma yöntemleri

Variclose yöntemi nasıl uygulanır?

Varis çok sık görülen bir damar hastalığıdır ve henüz kesin bir tedavisi yoktur. Tedavi edilse bile tekrarlayan (nüks edebilen) bir hastalıktır. Tedavi yöntemini belirlerken nüks oranı en düşük ve en rahat uygulanabilen tedavilerin üzerinde durmak gerekir. Variclose (Yapıştırma) Yöntemi diğer tedavi yöntemlerine nazaran daha fazla avantajları olan bir yöntem.

Öncelikle doktor durumunuzu değerlendirir ve VariClose yönteminin sizin için uygun olup olmadığını belirler. Eğer durumunuz bu yönteme uygunsa sizi ameliyata hazırlar. Ameliyat edilen bölge lokal anestezi ile uyuşturulur ve damar içine bir kateter yerleştirilir. Ameliyat sırasında kateterin doğru pozisyonu ultrason ile izlenir. Kateter doğru pozisyonda olduğunda, yapıştırıcı madde problemli damar boyunca kademeli olarak uygulanır. Prosedürün tüm süresi boyunca, uygun bir basınç uygulanarak genişlemiş damarlar yavaş yavaş kapanır. Sonuç ameliyattan hemen sonra gözlenebilir.

İngiltere varis tedavisinde artık lazeri tercih edecek

Variclose yönteminin avantajları nelerdir?

  • Genel ya da spinal anestezi gerektirmez. Lokal anestezi ile yapılır.
  • Teknik olarak laser ve radyofrekans sisteminden daha kolay uygulanır.
  • Diğer tedavi yöntemlerinde uygulanan laser ve radyofrekans sebebiyle oluşan ısıya bağlı deri, sinir hasarı ve uyuşma riski tamamen ortadan kalkar.
  • Sonuçlar çoğu zaman son derece olumludur.
  • Hasta aynı gün içinde günlük hayatına geri dönebilir.
  • Tedavi sonrası bölgede leke ya da iz kalmaz.
  • Hasta işlem bittikten 30 dakika sonra ayağa kalkabilir.
  • İşlem sadece 10-20 dakika kadar sürer.
  • İşlem yapılan damar bölgesinde kalıcı olarak sertlik ve germe hissi oluşmaz.
  • İşlem sonrası elastik bandaj ve çorap kullanmak gerekmez.

Kaynaklar
1- Variclose
2- Varicose veins

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla