Alcon Türkiye’den üst düzey transfer: Özge Arslanalp, görevine İngiltere’de devam edecek

7 Temmuz 2023   |    8 Temmuz 2023    |   Kategori: Sektör Print

Alcon Türkiye’de görevli Özge Yaprak Arslanalp, şirketteki başarılı çalışmalarına yeni dönemde ‘İngiltere & İrlanda Bölgesi Pazarlama ve Profesyonel Eğitim Gelişim Direktörü’ olarak devam edecek. Göz sağlığının lider markalarından Alcon’un Türkiye Merkezinden globale önemli bir atama yapıldı. Yaklaşık 4 yıldır Alcon Türkiye Vision Care Ülke Direktörlüğü görevini başarıyla yürüten Arslanalp, yeni görevine Temmuz 2023 itibarıyla başladı. Alcon’dan atamaya ilişkin yapılan açıklamada, şirketin en önemli önceliklerinden birinin gelişime odaklanarak çalışanlarına çeşitli kariyer fırsatları sunmak ve değişimi desteklemek olduğunun altı çizildi.

Alcon Türkiye ailesine Kasım 2019’da Vision Care Ülke Direktörü olarak katılan Özge Arslanalp, bu rolde gösterdiği güçlü liderlik ile pazara giriş stratejisi, fiyatlama yapısı, medikal cihaz ürünlerinin portföy önceliklendirmesi ve kuru göz ürünleri portföyünün içeri alınması gibi birçok başarılı dönüşüme liderlik etti. Tüm bu kritik stratejik dönüşümler VC Türkiye ekibinin kârlılığını çift basamaklı artırmasını sağladı.

Özge Arslanalp, başarılı iş sonuçlarının yanında liderlik ettiği yönetim takımıyla birlikte, en zor şartlar altında bile ‘Kazanma Ruhu’nu ortaya koyacak güçlü bir takım kültürü oluşturmaya odaklanarak, iş biriminin bağlılık skorlarında önemli bir artış yarattı.

Özge Arslanalp kimdir?

Sağlık sektöründe 20 yıllık tecrübeye sahip olan Özge Arslanalp, Alcon’a katılmadan önce Bayer, Pfizer ve son olarak AstraZeneca firmalarında Satış ve Pazarlama alanlarında üst düzey yöneticilik yapmış, Doğru Avrupa Bölgesi Yenilikçi Ticari Kanallar Liderliği üstlenmiştir. 2004 yılında Koç Üniversitesi Ekonomi Bölümünden mezun olan Arslanalp, sürekli gelişimi bir hayat felsefesi olarak benimsemiş ve 2022 yılında Oxford Üniversitesi’nde Executive Leadership sertifika programını tamamlamıştır.

İnsanların güvenli bir çevrede tüm potansiyellerine erişebilmelerini destekleme prensibiyle çalışan Arslanalp, aynı zamanda ICF Executive Coach sertifikası sahibidir ve Alcon içinde kadın yöneticilerin güçlendirilmesi amacıyla oluşturulan Signature Women programının Türkiye’deki temsilcisidir.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla