Ameliyatsız “İple Kepçe Kulak” estetiği uygulaması

Kategori: Estetik Print

kepçe kulak estetiğiKesi yapılmadan gerçekleştirilen İple Kepçe Kulak estetiği, bireylere acısız, sargısız ve iyileşme döneminde konforlü bir süreç sağlıyor

“Kepçe kulak ameliyatı, kulağında simetri sorunu ya da kepçe kulak olarak nitelendirilen kulakların dışa doğru açı vermesiyle oluşan estetik sorunun çözümünü sağlayan operasyonlardır” diyen Estetik International Sağlık Grubu kurucusu Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrah Op. Dr. Bülent Cihantimur, sadece işitme görevini yerine getirdiği düşünülse bile, kulakların estetik açıdan da yüz güzelliğine etki eden bir göreve sahip olduğunu söyledi ve ekledi:” Kepçe kulak ameliyatı olmak için senelerce bekleyen, bir türlü kepçe kulak ameliyatına cesaret edemeyen kişiler, artık gelişen teknolojiyle birlikte çok daha rahat bir şekilde sorunlarına çare bulabiliyorlar. İple kepçe kulak estetiği, konuyla alakalı olarak hastalara gerçek anlamda bir konfor sağlıyor”.

Kesisiz kepçe kulak estetiği

“İple kepçe kulak estetiği ve kepçe kulak ameliyatı arasındaki en belirgin fark, kesi yapılmadan gerçekleşen bir uygulama olmasıdır. Klasik kepçe kulak ameliyatında hastanın kulağının arka ya da ön yüzünden cerrahi kesilerle, kulağın dış açı yapmasını sağlayan doku çıkartılır ve dikiş atılır. İple kepçe kulak ameliyatında ise, kulak geriye doğru çekilir ve mevcut kepçelik açısal olarak düzeltilmeye çalışılır. Bu işlem sırasında iplerden faydalanılır. Dokuya uyum sağlayan ve zararsız medikal ipler kullanılır” diyen Op. Dr. Bülent Cihantimur İple Kepçe Kulak estetiğini kliniklerinde 5 seneyi aşkın bir zamandır uyguladıklarını söyledi.

Sadece saç bandı takılıyor

Öncelikle hastanın kulak yapısının bu tekniğe uygun olup olmadığının anlaşılması için, ön görüşme yapılması gerektiğini söyleyen Cihantimur İple Kepçe Kulak estetiğinin diğer avantajlarını sıraladı: “Kepçe Kulak ameliyatı genel anestezi altında yapılırken, İple Kepçe Kulak estetiği lokal anesteziyle uygulanıyor ve hasta dilediği açıyı söyleyebiliyor. Dolayısıyla olası ameliyat komplikasyonları ve anestezinin vermiş olduğu yan etkiler bu şekilde bertaraf edilmiş oluyor. Hasta bu şekilde olası sürprizlerle karşılaşmamış oluyor. İple Kepçe Kulak estetiği hastaya anında sosyal hayata geçme şansını veriyor, sadece işlem sonrası birkaç gün saç bandı takılması ve bu şekilde iplerin sabit bir şekilde kaynaması ya da gece uyku sırasında sorun çıkmaması sağlanıyor”.

Kepçe kulak görünümü eğitim ve sosyal hayat başarısını olumsuz etkiliyor!

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla