Azelis Türkiye Genel Müdürlüğüne Burcu Gezegen Özdemir, atandı

29 Kasım 2022   |    8 Şubat 2023    |   Kategori: Sektör Print

Özellikli kimyasallar ve gıda bileşenleri endüstrisinde lider bir küresel inovasyon ve hizmet sağlayıcısı olan Azelis Türkiye Genel Müdürlüğüne Burcu Gezegen Özdemir atandı. Daha önce Azelis Asya Pasifik Bölgesi Başkanı olarak atanan Sertaç Sürür’den görevini devralacak olan Burcu Gezegen, Azelis Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Operasyonlar Başkanı’na bağlı olarak çalışacak. İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümü mezunu olan Burcu Gezegen, Paris Nanterre Üniversitesi’nde aynı alanda master eğitimini tamamlamış, 2016’da Massachusetts Institute of Technology’den ise Organizasyonel Liderlik, İnovasyon ve Girişimcilik sertifikası ve 2017’de Sabancı Üniversitesi’nde Executive MBA eğitimi almıştır.

Kimya endüstrisinde 15 yılı aşkın deneyimi, pazar ve endüstri hakkındaki geniş bilgi birikimi ile Burcu Gezegen, Azelis için önemli bir değer yaratmaktadır. Azelis’e, şirketin Türkiye pazarına giriş yaptığı 2011 yılında katılan ve son olarak Endüstriyel Kimyasallar İş Birimi Direktörü pozisyonunda çalışmakta olan Burcu, üstlendiği çeşitli görevlerde Azelis’in büyümesine önemli katkı sağlamıştır.

Yeni pozisyonunda Burcu Gezegen, Azelis’in stratejik öncelikleri inovasyon, sürdürülebilirlik, dijitalleşme aracılığıyla büyümeyi hızlandırarak, tedarikçi iş ortakları ve müşterilerle ilişkileri geliştirerek, ayrıca satın almalar ve birleşmeler yoluyla Azelis’in işinin sürekli geliştirilmesinden sorumlu olacaktır. Burcu’nun liderliğinde Azelis Türkiye, müşterilerle, tedarikçilerle ve M&A yoluyla büyüme önceliklerine odaklanmaya devam edecek, inovasyon, sürdürülebilirlik, dijitalizasyon stratejilerinin desteğiyle pazardaki konumunu güçlendirecektir.

Azelis Hakkında

Azelis, 3 bini aşan çalışanı ile 57’den fazla ülkede faaliyet gösteren, özellikli kimyasallar ve gıda bileşenleri endüstrisinde lider bir global inovasyon ve hizmet sağlayıcısıdır. Endüstriler ve teknik konularda uzman ekiplerimiz, Yaşam Bilimleri ve Endüstriyel Kimyasallar alanları içinde farklı segmentlere odaklanır. Dünya çapında 51 binden fazla müşteriye, 2300 tedarikçi iş ortağının desteği ile birbirini tamamlayan ürünlerden oluşan bir değer zinciri sunarız. 2020 yılında 2.22 milyar Avroluk bir ciroya ulaşan Azelis Group NV, Euronext Brüksel borsasında listelenmektedir.

60’tan fazla uygulama laboratuvarından oluşan geniş ağımız içindeki uzmanlarla ihtiyaca yönelik formülasyonlar geliştirilmesine destek olur, müşterilerimizin ürün geliştirme süreci boyunca teknik danışmanlık veririz. Küresel deneyimimizi lokal pazardaki güçlü konumumuzla birleştirir, müşterilerimize güvenilir, entegre ve benzersiz bir hizmet, tedarikçi iş ortaklarımıza ise yüksek potansiyelli iş fırsatları sunarız. EcoVadis Platinum derecesine sahip olan şirketimiz, sürdürülebilirlik konusunda lider bir konumdadır. Çalışanlarımız ve ortaklarımızla sağlam, dürüst ve şeffaf ilişkiler kurmaya ve sürdürmeye inanırız.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla