Burun estetiği nedir? Fiyatları ne kadar? – Dr. Hüseyin Kandulu

1 Ocak 2022   |    29 Mart 2024    |   Kategori: Cerrahi, Estetik Print

Burun estetiği en çok başvurulan ve birçok sebebe göre ihtiyaç duyulan bir estetik yöntemidir. Sağlık ve görünüm açısından problemli olan burunlara genel olarak estetik işlemi uygulanır. Bunun dışında burun da kemik ya et gibi sağlıksal sorun yaşayan kişilerin, daha rahat nefes alması için burun estetiği yaptırması gerekir. Yani bazen zorunlu, bazen de kişinin daha güzel bir görünüme kavuşması için yapılır. Çok eski yıllardan bu yana en çok tercih edilen estetik türlerinden biri olmuştur. Burun çok önemlidir. Özellikle yüzün yapısı ile uyumlu olması gerekir. Burun estetiği mutlaka iyi bir hekime yaptırmalıdır. Doğal durması çok önemlidir.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun estetiği yapılmasının amacı, burunun yüz ile orantılı olmasını sağlamaktır. Kapalı ya da açık yöntem tercih edilir. Kapalı ameliyat ile hasta günlük hayatına daha çabuk dönebilir. İyileşme daha hızlı olur. Hekim açısından daha zor bir ameliyattır. Estetik öncesi ve sonrası dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Başarılı bir sonuç almak için bu çok önemlidir. Özelikle estetik öncesi ve yaptıranların yorumu çok önemlidir. Bu konuda bilgi sahibi olup yaptırmak, daha avantajlı olacaktır.

Burun estetiğinin nasıl yapıldığı merak edilen konular arasında yer alır. Diğer estetik ameliyatlara göre daha detay isteyen zor bir ameliyattır. Burun hem yüz bölgesinde bulunur hem de çok hassas organlardan biridir. Eğrilik olması ya da yüze göre büyük olması, sağlık açısından da sorun yaratır.

Uygun mevsimi tercih etmek, iyileşme açısından çok önemlidir. Yapılacak işlemi hekim belirler. Hasta için Hangisi uygunsa o tercih edilir. Burun estetiği yapılacak olan yönteme göre değişiklik gösterir.

Burun Estetiği Ameliyat Öncesi

Ameliyatı öncesi duş alınmalıdır. Bir gün önce alınırsa daha iyi olur. Bu aşamada antibakteriyel ürünler tercih edilmesi gerekir. Ameliyat günü makyaj yapmaktan kaçınılmalıdır. Ayrıca oje gibi kozmetik ürünlerde kullanılmamalıdır. Ameliyata stressiz girmek ve pozitif olmakta, her ameliyatta olduğu gibi, çok önemlidir.

Burun Estetiği Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

Estetik isteyen herkese, eğer gerekli şartları sağlanıyorsa yapılabilir. Bunun için genel sağlık durumunun da elverişli olması gerekir. Özelikle burnundan dolayı sağlık problemleri yaşayanlar, ihmal etmeden yaptırmalıdır. Burun estetiği Küçük yaştaki kişilere yapılmaz. Çoğu kişinin 18 yaşına gelmesi beklenir. Bazen farklı ve özel durumlarda ameliyat yapılır.

Kırık ya da acil müdahale edilmesi gerekiyorsa, küçük yaştakilere de uygulanabilir. Burun estetik sonucunda daha düzgün ve yüz ile uyumlu bir hâle gelir. Burun kemeri aldırma, kanatları daraltma, burun ucu kaldırma ve burun törpüsü gibi işlemeler sıklıkla tercih edilir.
Kapalı yöntem tercih edilen ameliyatlar da herhangi bir kesi oluşmaz, bazılarında sargı dahi uygulanmaz. Burun estetiği fiyatları kıyaslandığında kapalı ameliyat, daha pahalıdır.

Burun Estetiği Ameliyat Sonrası

Burun estetiği ameliyat sonrası, doktorun tavsiyelerine mutlaka uyulması gerekir. Özellikle sargı çıkana kadar, bölge korunmalıdır. Havuz ve denize kesinlikle girilmemelidir. Burun bölgesi enfeksiyon kaptığı zaman, hem iyileşme geç olur hem de estetik başarılı sonuç vermez. Bu yüzden dikkat edilmesi şarttır.

Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetiği fiyatları da merak edilen konular arasında yer alır. Estetik fiyatları her yıl piyasaya göre değişiklik gösterir. Fiyatları etkileyen faktörler bulunur. Yapılacak yöntem, yapacak doktor ve nerede yapıldığı da fiyat açısından önemlidir . Burun estetiği fiyatları hakkında araştırma yaparak, bilgi sahibi olabilirsiniz. https://www.huseyinkandulu.com/burun-estetigi/ hakkında bilgi için hemen tıklayın.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla