Burun Estetiği Nedir? Hangi Durumlarda Yapılır? – Dr. Ekrem Keskin

2 Ocak 2022   |    19 Ocak 2023    |   Kategori: Cerrahi, Estetik Print

Kişilerin yaşam ve kalitesini artırmak amacı ile uygulanan burun estetiği, bir tedavi işlemidir. Bu tedaviyi olacak kişiler genel olarak burun yapısında estetik veya tıbbi sorunlar bulunan kimselerdir. Kişinin sosyal yaşamını son derece olumsuz etkileyen burun yapısı bozuklukları aynı zamanda kişinin özgüven eksikliği ve sağlık sorunlarını da etkiler. Bu gibi sorunlar karşısında ise uygulanan burun estetiği tedavisi ile tüm sorunlar son bulur.

Burun estetik tedavisi, kişilerde meydana gelen et kemik kıkırdak gibi sorunlar nedeni ile uygulanan bir tedavidir. Bununla birlikte burunda meydana gelen estetik görüntü vermeyen sorunlar için de burun estetiği tedavisi uygulanır. Belirli nedenler veya doğuştan gelen sorunlar kimi zaman kişinin estetik görüntüsüne neden olurken kimi zaman ise tıbbi müdahale işlemi gerekir.

Burun Estetiği Hangi Durumlarda Yapılır?

Burun estetik tedavisi kişilerin yaşam kalitesine etki eden sorunlar nedeni ile uygulanan bir işlemdir. Kişilerin burnunda bulunan kemik sorunları kıkırdak sorunları et kemik gibi etkenler gelişen imkanlar ve yenilenen teknoloji doğrultusunda uygulanan burun estetiği tedavisi uygulamaya iter.

Burun Estetiği Yöntemleri Nelerdir?

Burun estetik tedavisi iki farklı şekilde uygulanır. Açık ameliyat ve kapalı ameliyat olarak iki farklı şekilde incelenen burun estetiği tedavisinin her iki yöntemi de son derece etkilidir. Açık ameliyatta kişilerin en dip burun kısmı görülebilirken genel olarak daha ileri seviyedeki sorunlar için tercih edilir. Kapalı ameliyatta ise burun yapısı gibi sorunlar düzeltilebilir.

Burun Estetiği Fiyatları

Uygulanan burun estetiği tedavisinde merak edilen bit konu da fiyattır. Kişiler öncelikle deneyimli ve kapsamlı bir araştırma yaparak istenilen özelliklere sahip tecrübeli bir doktor adayı bulmalıdır. Bulunan bu doktorlar arasından en uygun fiyat garantisi sunan tercih edilmelidir. Böylelikle kişiler hem daha kaliteli hizmet almış olup hem de bunu en uygun fiyata getirir.

Jinekomasti Neden Oluşur?

Uygulanan jinekomasti tedavisi genel olarak hormonal değişim sonucunda oluşan sorunları tedavi eder. Erkekte testesteron hormonu azalır ve östrojen yükselme gösterir. Östrojen artması ile de jinekomasti meydana gelir.

Jinekomasti Sebepleri Nelerdir?

Hormonol dengesizlikler, kullanılan bitkisel ilaçlar ve çeşitli hastalıklarda jinekomasti kendini gösterir. Aynı zamanda birçok ilacın yanlış kullanılması veya yan etkileri kişide jinekomasti sorununa neden olur.

Jinekomasti Tipleri Nelerdir?

Uygulanan jinekomasti farklı türlere ayrılır. Bunlar glandüler tip jinekomasti, yağlı tip jinekomasti karışık tip jinekomastidir.

Popo Estetiği Nasıl Yapılır?

Kalça estetiği olarak da bilinen popo estetiği, kadınların daha dik daha toplu bir popo estetiğine ihtiyaç duyması ile meydana gelir. Basık ve kalça küçültme ameliyatı kalçayı dikleştirme ameliyatı ve kalçayı dolgunlaştırma şeklinde bölümlere ayrılır.

Kalça Estetiği Uygulamaları Nelerdir?

Uygulanan popo estetiği yağ enjeksiyonu ile veya silikon popo ile mümkün olan tedavilerle uygulanabilir. Popo kaldırma yöntemi de buna bir ilavedir.

Popo Dikleştirme Ameliyatı

Popo dikleştirme ameliyatı genel olarak estetik bir görünüm kazandırmak amacı ile yapılır. Belirli yöntem ve şekillerde uygulanan popo estetiği son derece etkili sonuçlar verebilir.

Popo Büyütme Ve Popo estetiği Yöntemleri

Popo estetiği tedavisinde kişiler iyi bir doktor seçimi yapmalıdırlar. İyi bir doktor iyi tedavi ve iyileşme süreci olup aksi takdirde kişinin sağlığı olumsuz etkilenebilir. İstenilen özelliklere sahip doktor bulunduktan sonra ise arasından en uygun fiyat garantisi sunan tercih edilir.

Popo Estetiği Fiyatları

Fiyat konusunda doktor son derece etkin rol oynayıp bununla birlikte popo estetiği fiyatlarını etkileyen bir diğer faktör ise kişinin tercih etmiş olduğu klinik ve tedavi yöntemidir.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla