Depresyon, stres ve kronik yorgunluktan ozon terapi ile kurtulmak mümkün

Kategori: Diğer Hastalıklar, Ruhsal Sağlık Print

Soğuk havaların kendini göstermesiyle insanların üzerinde hissettiği ağırlık ve halsizlik durumu, uzmanlara göre bazı kişilerde kronik yorgunluğa dönüşebiliyor. Sabah yataktan kalkmama isteği ve tüm vücutta hissedilen ağrılar, serin havaların başlamasıyla herkeste farklı etkiler gösterebiliyor. Uzmanlara göre; havanın geç aydınlanıp, erken kararmaya başlaması insanlar üzerinde depresyon, stres ve kronik yorgunluk gibi önemli sağlık problemlerinin çıkmasına sebep oluyor. Kronik yorgunluk, stres, fibromiyalji ve panik atak gibi rahatsızlıklarla başa çıkmada Ozon terapisinin iyi sonuçlar verdiğini belirten Doç. Dr. Serhat Mutlu, şu bilgileri verdi:

“Son 20 yılda yapılan araştırmalar, ozon tedavisinin pek çok yönden insan vücudunun kendi tedavi edici potansiyellerine katkısı olduğunu göstermiştir. Ozon, enfeksiyon hastalıklarından, kalp yetmezliğine kadar çok geniş bir hastalık grubuna karşı tedavi edici etkinlik gösterir. Bu sonuç halk arasında “vücut direncini arttırmak” olarak ifade edilir” dedi.

Ozon tedavisi nedir? Hangi hastalıklara iyi gelir? Faydaları ve zararları

Doç. Dr. Serhat Mutlu ayrıca, Ozon tedavisinin, diyabet hastalarında damarların hasarlanması sonucu ortaya çıkan dolaşım bozuklukları ve doku hasarının ( sinir, böbrek, göz) azaltılmasında, diabet (şeker) hastalığına bağlı kronik iyileşmeyen ayak yaraları başta olmak üzere bütün uzuv ve bölgesel yaraların tedavisi, yaygın kas ağrıları, uyku bozuklukları, Alzheimer, Parkinson gibi nörolojik hastalıklarda da son derece etkili olduğunun altını çizerek diğer önemli faydalarını da sıraladı.

Kendini iyi hissetme: Ozon tedavisi gören kişilerin ortak ifadeleri kendilerini çok iyi, zinde ve sağlıklı hissettikleridir.

Bağışıklık sisteminin güçlenmesi: Çeşitli hastalıklara yakalanmış kişilerin bu hastalıklardan kolaylıkla kurtulmasının yanında yeniden bu tür hastalıklara yakalanmamasını sağlar. Özellikle mevsimsel grip ve diğer grip salgınlarından etkilenen ve risk grubunda yer alan kişiler üzerindeki koruyucu etkisi çok güçlüdür.

Kan dolaşımının artması: Bir yandan damarların genişlemesini diğer yandan kan hücrelerinin yapımını hızlandırmak yoluyla yetersiz kanlanan vücut bölgelerine, yeterli miktarda kanın gitmesi sağlanır. Bu yolla çeşitli damar hastalıklarının tedavisine yardımcı olmaktadır.

Yeni hücre yapımı: Yeni hücre yapımının hızlanması sonucunda iyileşmeyen yaraların kapanması mümkün olabilmektedir. Diğer yandan doğumdan sonra geçen her gün yaşlanan insanoğlunun yaşlanan hücrelerinin sağlığa kavuşması yanında, yeni ve genç hücrelere kavuşması sağlanır. Yapısı bozulmuş dokuların yenilenmesi ozon sayesinde mümkün olmaktadır.

Detoks etkisi: İnsan vücudunda üretilen zararlı toksik maddelerin arındırılması yoluyla, olası zararlardan korunma gerçekleşir. Alman bilim çevrelerinde, kanın yıkanması olarak kabul gören ozon terapi, gerçek anlamda detoks etkisi yaratmaktadır.

Antimikrobik etki: Bilinen her türlü virüs, bakteri, mantar gibi çeşitli hastalık etkenlerinin dezenfeksiyonunu sağlar. Bu yolla antibiyotikler ile tedavi edilemeyen veya tedavi edilmesi çok güç olan hastalıklarının tedavi edilmesi mümkün olmaktadır.

Anti aging nedir, nasıl yapılır? Cilt sağlığına ve yaşlanmaya etkileri

Ağrı giderici: Ağrıya yol açan nedeni ortadan kaldırmanın yanında ağrının hissedilmesine neden olan kimyasal bileşenlerin uzaklaştırılması yoluyla ağrı hissinin kısa sürede yok olmasını sağlar.

Antikanserojen etki: Genel olarak kanser hücreleri oksijensiz ortamda oluşur ve çoğalır. Ozon yoluyla yüksek oksijene kavuşan dokulardaki kanserojen hücreler üreme yeteneğini yitirirler. Özellikle kanser görülme sıklığını azaltması üzerinde çok sayıda bilimsel yayın bulunmaktadır.

Yaşam kalitesini arttırma: Sağladığı tüm yararların yanında insanların bedensel ve ruhsal anlamda sorunlarını azaltarak veya yok ederek yaşam kalitesi denilen değerleri yükseltir. Uyku kalitesinin artmasından, zihinsel ve fiziksel performansın artışına kadar, hayatın her anını ve yönünü olumlu yönde etkileyen ozon terapi, bizlere yaşam sevincimizi geri kazandırmaktadır.

Ozon destekli PRP ile kireçlenme ve eklem ağrılarına çözüm

PRP’nin gençleştirme ve bazen yanlış olarak kök hücre tedavisi olarak da adlandırıldığının bilgisini veren Mutlu; temel olarak kandaki trombositlerden zenginleştirilen serumun vücudun ihtiyacı olan kısmına uygulanması şeklinde tanımlanabileceğini ifade etti. Trombositler herkesin kanında mililitre de 200 bin kadar bulunan, esasen kanın pıhtılaşmasında rol oynayan hücreler olduğunu söyledi.

Normalde dokuda bulunmadığını sadece kan içerisinde var olduğunu anlatan Doç. Dr.  Mutlu, şu bilgileri verdi: “Dokuda bir yaralanma ve damar kesisi olduğunda trombositler bir yandan pıhtılaşma sağlayıp damarı onarırken bir yandan da içerdiği büyüme faktörü adı verilen maddeleri ortama salarak o bölgeye iyileşme sağlayan hücreleri çeker ve yine o bölgedeki kök hücreleri canlandırır. Trombositler tek başlarına dokuya verildiklerinde içeriğinde bulunan büyüme faktörlerini ortama bırakmazlar. Bunun için aktive edilmeleri, uyarılmaları gerekir. Ozon gazının da trombositleri çok iyi uyardığı, ozon destekli PRP uygulamalarının sonuçlarının daha iyi olduğu gösterilmiştir.

Kolajen nedir? Faydaları nelerdir? Hangi gıdalarda bulunur?

Kas, eklem patolojilerinde ve romatizmal hastalıklarda eklem içine enjeksiyon sonucu enflamasyon ve ağrı azalır. Düşük evre artrozlarda(eklem kireçlenmelerinde) ekleminde yenilenmesini sağlayabilmektedir. İleri evre romatizmal hastalıklarda diğer tedavilerle kombine edildiğinde tam şifa elde edilebilmektedir. Romatoid artrit gibi bağışıklık sisteminin bozukluğu sonucu oluşan, eklem, kas ve iskelet sisteminin fonksiyonunu etkileyen ve ağrılı hareket nedeniyle pek çok fonksiyonu kısıtlayan hastalıklarda, immun sistemi düzenlediği için tek başına veya diğer tedavilerle birlikte kullanılabilmektedir.

“Ozon Tedavisinin yan etkisi yok”

Ozon tedavisinin hiçbir yan etkisi olmadığını söyleyen Doç. Dr. Serhat Mutlu; “Kan ozonlaması dediğimiz yöntemle hastadan aldığımız 100-120 mililitre kana ozon uygular ve bu kanı derhal geri veririz. Ozonlanmış bir kan geri giderken artık içinde ozon yoktur ama vücut için yararlı bileşikler oluşmuştur. Ozonun etkilerini bu bileşikler başlatır. Senede bir kez yapılan kürler ve arada her ay bir kez yapılan takviyeler hastalıklardan ve erken yaşlılıktan korur. Bu etkilerin hayat boyu devam etmesini isteyenler ozon kürlerini her yıl yenilerler” ifadesinde bulundu.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla