DOF Robotics’ten sağlık çalışanlarına ücretsiz koronavirüs maskeleri

25 Mart 2020   |    4 Nisan 2020    |   Kategori: Sağlık Gündemi Print

Türkiye genelinde hızla artan koronavirus (Covid-19) vakalarının tedavisi için gece gündüz mücadele eden sağlık personelinin ihtiyaç duyduğu asetatlı koruyucu maske üretmek için hızlı bir şekilde çalışmalara başlayan DOF Robotics, kısa süre içinde 5 bin maskeyi sağlık çalışanlarına ücretsiz dağıtmayı hedefliyor. Maskeleri 3 boyutlu yazıcılar ile üretmeye başlayan DOF Robotics, ihtiyaç duyan sağlık kuruluşlarıyla iletişime geçerek ücretsiz bir şekilde maske dağıtımı gerçekleştirecek. Hedef koronavirüse karşı ilk ay 5 bin maskeyi teslim etmek.

Türkiye’deki Ar-Ge merkezlerinden biri olan DOF Robotics, Koronavirüs (Covid-19) salgınında canını hiçe sayarak çalışan sağlık çalışanlarının ihtiyaç duyduğu asetatlı koruyucu maskeleri, 3 boyutlu yazıcılar ile üretmeye başladı. Gönüllü kişi ve kurumların bir araya gelmesiyle ihtiyaç duyulan koruyucu maskelerden binlercesi birkaç günde üretilebilir. Türkiye’de özellikle Ar-Ge merkezlerinde bulunan 3 boyutlu yazıcılardan binlerce var. Bu süreçte üretilen maskelerin tamamen ücretsiz bir şekilde sağlık kuruluşlarıyla paylaşılacak.

Koronavirüs REHBERİ: Nasıl bulaşır? Belirtileri, korunma yöntemleri ve tedavisi

Herkes elini taşın altına koymalı

Gün birlik olma günü diye belirten DOF Robotics Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Mertcan, “Tüm dünyayı ve ülkemizi de derinden etkileyen küresel bir salgın söz konusu. Biz DOF Robotics olarak elimizdeki 3D printerlar ile maske üretimi için harekete geçtik. Hedefimiz bu hafta 500, bir ay içinde 5 bin asetatlı koruyucu maskeyi teslim edebilmek için ekibimle birlikte gece gündüz çalışıyoruz. Elinde 3D printer bulunan bütün firmaların elini taşın altına koyması gerekiyor. Bu 3 boyutlu yazıcılar ile sadece asetatlı maske değil, Covid-19 salgını süresince kullanılmakta olan daha birçok farklı ürünler mevcut.

Solunum cihazlarında kullanılan filtreler de bu cihazlar ile rahatlıkla üretilebiliyor. Eğer yeterli miktarda 3 boyutlu yazıcı ile firmalarımız bu sürece destek verirlerse, mümkün olan en kısa sürede bu salgının üstesinden gelinebilecektir. Tüm bu süreçlerde Sağlık Bakanlığımızın ve fedakar sağlık personellerimizin destekçisi olmaktan gurur duyuyoruz. Bu destek sürecinde tüm 3 boyutlu yazıcı sahibi firma ve şahıslarını destek olmaya davet ediyoruz. Gün feda ve vefa günü” dedi.

DOF Robotics Hakkında: Eğlence simülatörleri ve hareket robotları üzerinde çalışan DOF Robotics, sadece Türkiye’nin değil Avrupa, Asya ve Amerika Kıtalarının en hızlı, dinamik ve adrenalin derecesi yüksek eğlence simülatörlerini üretiyor. Firmanın, dünya çapında edindiği tecrübe ve kuvvetli mühendislik altyapısı, türünün en iyi eğlence simülatörlerinin üretimini yapmasına olanak sağlıyor. Universal Studios, Marvel gibi dünyaca ünlü firmalar ile ortak projeler yapan DOF Robotics, IAAPA üyesi olup, Global Exhibitorunvanı ile birliğin dünya çapındaki bütün fuarlarına katılıyor.

COVID-19 Koronavirüs Salgını

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla