Dr. Zeynep Ebru Gümüşsuyu, Chiesi Türkiye Medikal Direktörlüğüne atandı

2 Ağustos 2022  |   Kategori: Sektör Print

Chiesi Türkiye Medikal Direktörü görevine Dr. Zeynep Ebru Gümüşsuyu atandı. Sağlık sektöründe 15 yılı aşkın deneyime sahip olan Zeynep Ebru Gümüşsuyu’nun medikal ilişkiler ve farmakovijilans fonksiyonlarının yönetilmesinde önemli rol oynayacağı ve Chiesi Türkiye yönetim kurulunun bir üyesi olacağı bilgisi paylaşıldı.

2004 yılında İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun olan Zeynep Ebru Gümüşsuyu profesyonel iş hayatına 2006 yılında Boehringer Ingelheim’da Medikal Müdür olarak başlayan Zeynep Ebru Gümüşsuyu, 2011 yılında katıldığı Roche’da 2015-2017 yılları arasında EEMEA Bölgesi Biyolojik Strateji Medikal Lideri görevini üstlendi. 2017-2022 yılları arasında ise Boehringer Ingelheim’da farklı terapotik alanlarda Grup Medikal Müdür ve vekaleten Medikal İlişkiler Lideri olarak görev yaptı.

Chiesi Grubu Hakkında: Chiesi; sağlık, nadir hastalıklar ve özel bakım alanlarında yenilikçi tedavi çözümleri geliştiren ve bunları pazarlayan araştırma odaklı, uluslararası bir biyofarmasötik şirketidir. Şirketin misyonu, insanların hayat kalitesini iyileştirmek ve hem toplum hem de çevreye karşı sorumlu bir şekilde hareket etmektir.

İtalya, ABD ve Fransa’da yasal statüsünü Benefit Corporation (Fayda Şirketi) olarak değiştiren Chiesi’nin bir bütün olarak toplum için ortak değer yaratma taahhüdü, yasal olarak bağlayıcı nitelikte olup ve şirket genelindeki karar verme sürecinin merkezinde yer almaktadır. 2019 yılından beri Chiesi, B Corp sertifikasına sahip dünyanın en büyük biyofarmasötik grubudur. Başka bir deyişle, şirketin sürdürülebilirlik çalışmaları, en yüksek küresel standartlar kapsamında ölçülüp değerlendirilmektedir. Şirket, 2035 yılına kadar karbon nötr hedefine ulaşmayı amaçlamaktadır.

85 yılı aşkın bir deneyime sahip Chiesi’nin genel merkezi Parma’da (İtalya) bulunmaktadır. Şirket, 30 ülkede faaliyet göstermekte olup 6.000’in üzerinde çalışana sahiptir. Grubun Parma’daki araştırma ve geliştirme merkezi, Fransa, ABD, Kanada, Çin, Birleşik Krallık ve İsveç’teki diğer 6 önemli Ar-Ge merkezi ile birlikte çalışmaktadır.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla