Orkun Eray, Chiesi Avusturya Medikal ve Pazara Erişim Direktörü olarak atandı

2 Eylül 2021   |    8 Eylül 2021    |   Kategori: Sektör, Sosyal Sorumluluk / İK Print

Sağlık alanında 20 yılı aşkın süredir güçlü bir geçmişe sahip Dr. Orkun Eray, Chiesi Avusturya Medikal ve Pazara Erişim Direktörü  olarak atandı. 1999 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olan Eray, 2000-2004 yılları arasında Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki görevinin ardından sırası ile Adeka İlaç, Sanofi Aventis Türkiye, GlaxoSmithKline Türkiye, TR Pharm, Celgene İlaç ve Bosnalijek Pharma firmalarında üst düzey yönetici olarak kariyerine devam etti.

2019 yılında İtalya merkezli olan Chiesi Grup ailesine katılarak Türkiye Medikal ve Pazar Erişimi Direktörü olarak görevini yürüten Dr. Orkun Eray, Ağustos 2021 itibari ile Chiesi Grup Avusturya Medikal ve Pazara Erişim Direktörü  olarak görevine devam edecek.

Chiesi Grup Hakkında

Parma/İtalya merkezli Chiesi Farmaceutici, 30 ülkede faaliyet gösteren ilaç sektöründe 85 yılı aşkın deneyime sahip uluslararası araştırma odaklı bir gruptur. Solunum tedavisi, özel bakım ve nadir hastalıklar için araştırmalar yapmakta, yenilikçi ilaçlar geliştirip pazarlamaktadır. Parma’da bulunan grubun Ar-Ge merkezi, klinik öncesi, klinik ve düzenleyici programlarını tanıtmak için Fransa, ABD, Kanada, Çin, Birleşik Krallık ve İsveç’teki diğer 6 önemli araştırma ve geliştirme merkeziyle birlikte çalışır. Grup, 6.000’den fazla kişiyi istihdam etmektedir. Ayrıntılı bilgi için: www.chiesi.com

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla