En sık yapılan genital estetik uygulamaları nelerdir?

Kategori: Cerrahi, Estetik Print

Son yıllarda genital estetik girişimlere olan ilgi artıyor. Kadınlarda kimi zaman cinsel yaşam konforunu olumsuz etkileyen kimi zaman da özgüven sıkıntısına yol açan sorunların ortadan kaldırılmasını sağlayan bu işlemler, kısa ve konforlu bir iyileşme dönemi sunuyor olmasıyla da ön plana çıkıyor. Sıklıkla yapılan genital estetik uygulamalar; labioplasti, vajinoplasti ve genital beyazlatma işlemi oluyor.

Labioplasti Nedir?

Avrupa ve ABD dahil olmak üzere dünya genelinde en çok rağbet gören operasyon, labioplasti işlemidir. Labioplasti, vajina girişinde yer alan iç dudakların küçültülmesi ya da daha simetrik bir görünüm kazandırılması için gerçekleştirilen ameliyattır. İç dudaklarda gerek genetik faktörler gerekse yaşın ilerlemesi gibi unsurlar nedeniyle sarkma meydana geliyor. Sarkık ya da büyük iç dudaklar ise hem fiziksel hem de psikolojik açıdan kadınlara rahatsızlık veriyor. Dar kıyafet giyememe, sıklıkla mantar enfeksiyonunun gelişmesi gibi problemlerin yanı sıra kadınların cinsel yaşamlarında kendilerini iyi hissetmemeleri gibi sorunlara da yol açabilen bu durum tek bir operasyon ile ortadan kaldırılabiliyor.

Labioplasti Nasıl Yapılır?

Genel ya da lokal anestezi altında gerçekleştirilen bu operasyonda labium adı verilen iç dudaklara kesi uygulanıyor. İç dudakların hem daha simetrik ve düzgün hem de daha küçük görünmesi için fazla olan doku çıkarılıyor. Ardından dikiş uygulaması yapılarak operasyon tamamlanıyor. Her hastada ameliyat planlaması farklı olabilir.

Çünkü iç dudaklardaki sarkmanın boyutu her hastada farklı olabiliyor. Ameliyat 45 dakika ile 1,5 saat arasında değişen bir sürede tamamlanıyor. Hastalar aynı gün taburcu oluyor ve evde birkaç gün dinlendikten sonra günlük hayatlarına geri dönebiliyor. Dolayısıyla konforlu bir iyileşme süreci eşliğinde hastaların yaşadıkları sorunlardan kurtulmaları mümkün hale geliyor.

Labioplasti Kimlere Yapılır?

Öncelikle bu ameliyatın kızlık zarına hiçbir zarar vermediğini belirtmek gerekir. Bu nedenle genetik faktörler nedeniyle sarkık iç dudak görüntüsüne sahip olan genç kızlar da bu ameliyattan faydalanabilir. Kişinin ameliyata engel bir sağlık sorununun olmaması durumunda söz konusu operasyon için başvurması mümkündür. Elbette hamilelik ve emzirme dönemlerinde ameliyat yapılamıyor. İç dudaklarda sarkma, asimetrik görünüm ya da büyüklük olmasından şikayetçi olan herkes bu ameliyatı olabilir.

İç dudakların büyük olması bisiklete binememe, sürekli olarak tahriş problemi yaşama, sıklıkla vajinal enfeksiyon olması, uzun süre oturma pozisyonunda kalamama gibi onlarca farklı probleme neden oluyor. Bu problemlerden kurtulmak isteyen kadınlar labioplasti operasyonunda faydalanabilir.

Bursa Labioplasti Yapan Doktorlar

Bursa, labioplasti ameliyatının sıklıkla gerçekleştirildiği kentlerden biridir. Özellikle Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Barış Korkmaz gibi genital estetik alanda başarılı olan hekimlerin görev yaptığı kentte çok sayıda kadın bu operasyondan faydalanıyor. Op. Dr. Barış Korkmaz, oldukça merkezi bir konumda hizmet verdiğinden ulaşım problemi yaşanmıyor.

Aynı zamanda rahatlıkla randevu alınabiliyor ve hastaları ile gayet sağlıklı bir iletişim içerisinde olması, kadınların genital estetik girişimlerden faydalanma kararını daha kolay almalarını sağlıyor. Dolayısıyla yaşadıkları sorunlardan kurtulmak isteyen kadınların genital estetik ameliyatlardan faydalanmak için şehir dışına çıkmaları gerekmiyor. Bursa’da, kendi evlerinin konforunda iyileşme dönemini tamamlayabiliyorlar.
Labioplasti ile ilgili detaylı bilgi için: https://bursakadinhastaliklari.com/labioplasti-ameliyati

Vajinoplasti (Vajina Daraltma) Nedir?

Genital estetik girişimler arasında sıklıkla tercih edilen operasyonlardan biri de vajina daraltma işlemidir. Vajinal doğumlar, yaşın ilerlemesi ya da genetik faktörler gibi pek çok farklı unsura bağlı olarak vajinada genişleme meydana gelebiliyor. Bu durum kadınların cinsel yaşam konforunu olumsuz yönde etkiliyor. Aynı zamanda vajinadan ses gelmesi gibi farklı problemleri de beraberinde getirebiliyor. Vajina daraltma ameliyatı ise bu sorunlara kalıcı bir çözüm sunuyor. Tek bir seans halinde gerçekleştirilen operasyon ile vajinaya daha dar bir form kazandırılabiliyor.

Vajinoplasti (Vajina Daraltma) Nasıl Yapılır?

Vajinoplati çoğunlukla genel anestezi altında gerçekleştirilir. Hastanın ameliyat sırasında acı duyması imkansızdır. Ameliyat ile genişlemiş olan vajina dokusunun bir kısmı kesi ile çıkarılır. Ardından vücutta kendiliğinden eriyen dikiş ipleri kullanılarak dikiş uygulaması gerçekleştirilir ve operasyon tamamlanır. Cerrahi müdahalenin yanı sıra lazer teknolojisi kullanılarak da vajinaya daha dar bir form kazandırılması mümkün olabiliyor. Ancak lazerle vajina daraltma işlemi sadece vajinada belirli bir oranda genişleme olduğunda başarılı bir sonuç veriyor. Yüksek oranda vajina genişlemesi söz konusu olduğunda ameliyat daha doğru bir seçenek haline geliyor.

Vajinoplasti (Vajina Daraltma) Kimlere Yapılır?

Vajinoplasti yani vajina daraltma ameliyatının cerrahi bir girişim olduğunu göz ardı etmemek gerekiyor. Bu nedenle kişinin ameliyata engel bir sağlık sorununun olmaması gerekiyor. Aynı zamanda hamilelik ve emzirme dönemlerinde de ameliyat yapılamaz. Bunun dışında dileyen herkesin vajinoplasti operasyonundan faydalanabileceğini belirtelim. Operasyon, kısa ve konforlu bir iyileşme süreci sunduğundan iş hayatına ya da günlük hayata uzun bir ara vermeye gerek olmuyor. Vajina genişlemesinden şikayetçi olan kadınlar, bu problemden tek bir operasyon ile kurtulabilir.

Genital Beyazlatma İşlemi Nedir?

Genital bölgede ten renginin kararması kadınlar için pek çok farklı soruna neden olabiliyor. Bu durumun psikolojik açıdan da kadınları olumsuz yönde etkilediğini söyleyebiliriz. Genital bölgede cilt renginin değişmesine neden olabilen çok sayıda unsur var. Ancak günümüzde gelişen teknolojinin de yardımı ile ten renginde beyazlama elde edilebiliyor. Bu işlem kısa sürede tamamlanıyor ve işlemin kadınlar için zorlayıcı hiçbir boyutu bulunmuyor. Genital bölge beyazlatma işleminin hemen ardından kadınlar günlük hayatlarına geri dönebiliyor.

Genital Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Genital bölgede beyazlatma işlemi lazer ile gerçekleştiriliyor. Elbette krem kullanımı gibi daha farklı teknikler de var. Ancak hem en başarılı sonucu elde etmek hem de sonucu en kısa sürede görebilmek adına lazer teknolojisinden faydalanıldığını söyleyebiliriz. Bazı kişilerde sadece tek bir seans halinde uygulama yapılması yeterli olabiliyor. Ancak bazı kadınlarda işlemin birkaç seans halinde uygulanmasına gereksinim doğuyor. Kaç seans halinde uygulama yapılacağına doktor tarafından karar verilir.

Genital Beyazlatma Yaptırırken Nelere Dikkat Edilir?

Genital beyazlatma işleminin yapılabilmesi için ciltte herhangi bir açık yaranın olmaması gerekiyor. Aynı zamanda egzama gibi deri ile ilgili bazı rahatsızlıkların olması durumunda da bu işlem yapılamaz. Hastanın cilt rengine bağlı olarak beyazlatma işlemi gerçekleştirilir ve bu sayede genital bölgede meydana gelen cilt kararması ortadan kaldırılmış olur. İşlemin hemen ardından hafif kızarma ya da ciltte soyulma meydana gelebilir.

Bunlar son derece normaldir. Önemli olan doktorun önerilerini ve uyarılarına ciddiye almak, önerilen krem ya da ilaçları kullanmak oluyor. Bu sayede sürecin sorunsuz bir şekilde tamamlanması da mümkün hale geliyor. Bu işlemin mutlaka deneyimli bir hekim tarafından yapılması gerekir.

Lazerle Genital Beyazlatma İşlemi Avantajları Nelerdir?

Lazerle genital bölge beyazlatma işlemi bir ameliyat değildir. Cilde herhangi bir kesi uygulanmaz ve dikiş atılmaz. Hastada herhangi bir acıya ya da ağrıya neden olmaz. Bu açıdan gayet konforlu bir işlem olduğu söylenebilir. Ayrıca işlemin hemen ardından günlük hayata ya da iş hayatına geri dönülebilir. Bu işle istirahat gerektirmez. Günlük hayata dair zorlu kısıtlamaları da gerektirmediğinden rahatlıkla faydalanılabilecek genital estetik girişimlerden biridir. Genital beyazlatma ile ilgili detaylı bilgi için:
https://bursakadinhastaliklari.com/vajina-beyazlatma/

YAZIYI PAYLAŞ

Araç çubuğuna atla