Genital estetik ve vajina daraltma hakkında merak edilenler

Kategori: Cinsel Sağlık, Estetik Print

vajinal estetik-vajina daraltmaÇok fazla dile getirilemeyen genital güzelleşme ve vajinal estetik operasyonları kişinin yaşamını oldukça etkilemektedir. Bu konuda uzman doktora  bile anlatmaya çekinilen ve tabu olarak görülen  fiziksel ve  estetik kaygılar aslında Kadınların cinsel yaşamını düşünüldüğünden daha çok etkilemektedir. Zaman içerisinde kadınların genital organlarının renginin, biçiminin değişmesi veya deforme olmasından  rahatsız olan bir çok kadın cinsel yaşamında da sıkıntı yaşayabilmektedir. Nasıl ki bir kadın sarkık göğüslerinden, yüzünde beliren çizgilerden veya yağlanma nedeniyle aldığı kilolardan rahatsız olabiliyorsa, genital organlarının görünümünden de rahatsızlık duyabilir, bu normaldir. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Hüseyin Güner, vajinal ve genital estetik, labioplasti (vajinal iç dudak küçültme), vajina daraltma (vajinoplasti) hakkında kapsamlı bilgi verdi.

Genital estetik ile vücudunuzun herhangi bir bölgesine uygulanan estetik operasyonlar arasında  bir fark yoktur. Göz önünde bir bölge olmadığı için Genital bölgede estetik veya güzelleşme operasyonları yapılmaz diye düşünmek doğru değildir. Genital bölge estetiği kozmetik ve estetik cerrahinin son yıllarda popülaritesi artan yeni bir alanıdır.

Labioplasti nedir? Labiaplasty ameliyatı nasıl yapılır, tehlikeli midir?

Estetik Vajen Cerrahisi, bugün hem dünya da, hem de Türkiye’de her kesimden kadın tarafından talep edilmektedir. Vajinal operasyonlar  sonrasında  kendinizi her ortamda  rahat hissedeceğiniz gibi özgüveninizde artacaktır. Ayrıca genital bölgenizde vajinal enfeksiyonlara yakalanma riskinizi azaltacaktır.

Kadınların yaşadığı genital estetik sorunlarından ilki iç dudakların büyümesiyle oluşan  sarkıklık, ikincisi  ise  vajinal genişliktir. Günümüzde artık kadınların böyle kaygıları yaşamak yerine doktoruyla paylaşmayı ve oldukça basit çözümlerle yaşam kalitesini dengede tutabilmeyi tercih ediyor.

Neden vajinal estetik?

Normal doğum dediğimiz vajinal doğum sonrasında ya da  yaşlanmayla kas gevşemesi, hormonal düzensizlik ve genetik yapı  nedeniyle kadınların bir kısmında vajinal esneme söz konusu olabiliyor. Kadınlar Vajinal genişlik nedeniyle  cinsel yaşamında tatminsiz ve mutsuzluk yaşayabiliyor. Buna neden olan etken ise dokularında  esneme ve gerilme olması ve doğum sonrasında vajinanın eski haline gelmemesidir.

Labioplasti (vajinal iç dudak küçültme)

Labioplasti ameliyatı genellikle 30-40 dakika sürer ve  adet sonrası operasyon için uygun bir zamandır. İç dudak küçültme operasyonu hastane şartlarında yapılmalıdır. lokal anestezi veya hafif bir sedasyon ile de yapılabilir. Operasyon sonrası küçük dudaklarda iz kalmaz, ve ortalama bir günlük dinlenme döneminin ardından  hastalar günlük yaşamlarına devam edebilirler. İşlemin ertesi günü duş alabilirler. Cinsel ilişki için yaklaşık 3-4 hafta beklenmelidir,

Vajina Daraltma (Vajinoplasti)

Vajinoplasti ameliyatı daha çok normal doğum yapmış hastalarda  vajina girişinin düzeltilmesi işlemidir.  Özellikle kaslardaki gevşeklik ve doğum esnasında oluşan yırtıkların ve doku fazlalığının düzeltilmesi ve vajina ağzının daraltılması ameliyatıdır. Ameliyat sonrasında özellikle vajinada ki  genişlemeye bağlı cinsel yaşamda ki sıkıntılardan dolayı kimi zaman kadınlar ruhsal problemlere  kadar uzanan sorunları çözülebilmektedir. İşlem  vajen bölgesinden uygulanır.

Vajinayı gençleştiren 7 estetik ameliyatı! Genital kozmetik cerrahi nedir?

Operasyon ortalama 45 dakika sürer.  Vajenin girişi ve 10 cm. içerisine kadar daraltılır. Ameliyat sonrası dikiş aldırmak gerekmez. Operasyon  sedasyon  altında yapılabilir ve  hastanın genel durumunu çok  etkileyen ağır bir ameliyat değildir. Hasta 1 gün sonra normal yaşantısına dönebilir. Bunun dışında operasyonun ardından en az 3 hafta sonra doktorun muayenesinden sonra  cinsel yaşama dönülebilmektedir. Labioplasti ve vajen daraltma operasyonları birlikte sıklıkla yaptığımız operasyonlardır, ikisinin aynı anda yapılması herhangi bir sıkıntıya yol açmaz.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla