Harran Üniversitesi Rektörüne açık soru: Yard. Doç. kadrosu kimin için açıldı?

Yazan Dr. Erkin Göçmen

28 Ağustos 2016   |    29 Ağustos 2016   |   Kategori: Hukuk / Mevzuat, Üye Yazıları Print


Harran-universitesi-logo24 Ağustos 2016 tarihinde yayınlanan Harran Üniversitesi Akademik Personel İlanında, Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalına bir yardımcı doçent alınacağı da duyurulmuştu. Ne var ki alınacak yardımcı doçent için “B 12 eksikliği olan hastalarda ortalama torombosit volümünün değerlendirilmesi” çalışması yapmış olmak ek koşulu getirilmişti. Kuşkusuz böyle bir ek koşul getirilmesinin hiçbir objektif ve bilimsel tarafı bulunmamaktadır. Ancak daha da ilginci Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Dergisinin 2014 yılında yayımlanan 3. Sayısında “Vitamin B12 Eksiliğinde Hastalarda Ortalama Trombosit Volümün Değerlendirilmesi” başlıklı bir makale mevcuttu. Bu makalede yer alan yazarlar, Mahmut Abuhandan, Hüseyin Gümüş, Abdullah Solmaz, Bülent Güzel adlı hekimlerdi.

Düzeltme

Bu yazının yayınlanmasından sonra, Dr. Abdullah Solmaz tarafından yazılı olarak bilgilendirildik. Sayın Abdullah Solmaz, 24 Ağustos 2016 tarihinde yayınlanan Harran Üniversitesi Akademik Personel İlanındaki, Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları bölümüne başvurmadığını beyan etmiştir. Sayın Solmaz, kendisinin 10 Haziran 2016 tarihinde hiç bir koşul olmayan ilana başvurduğunu, 18 Agustos 2016 tarihinde girdiği yabancı dil sınavının bu başvurusu ile ilgili olduğunu beyan etmiştir. Sayın Solmaz’ın kişilik haklarına duyduğumuz saygı gereği açıklamasını yayınlıyoruz.

Abant İzzet Baysal Üniversitesi, adrese teslim kadro yanlışından dönmelidir

Bu ilandaki ve makaledeki çakışma tesadüf olamazdı. Bu nedenle bir açıklaması olmalıydı. Biz buradan Harran Üniversitesi Rektörüne cevaplanması istemiyle şu açık sorular yöneltiyoruz.

  1. Üniversitenizin Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalına alacağınız yardımcı doçent için hangi objektif gerekçelerle “B 12 eksikliği olan hastalarda ortalama torombosit volümünün değerlendirilmesi” çalışması yapmış olma ek koşulunu getirdiniz?
  2. Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Dergisinin 2014 yılında yayımlanan 3. Sayısında yayınlanan “Vitamin B12 Eksiliğinde Hastalarda Ortalama Trombosit Volümün Değerlendirilmesi” başlıklı makale ilandaki ek koşulu karşılamakta mıdır?
  3. Neden üniversiteniz yardımcı doçent atamalarında TOEFL, KPDS, YDS gibi daha objektif sınavlar yerine kendi bünyenizde bir sınav yapıyorsunuz?
  4. Son olarak Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı yardımcı doçent kadrosu ilanı yukarıdaki makalenin yazarlardan birisini tarif etmek için mi yayınlanmıştır?

Prof. Aziz Sancar, Düzce Üniversitesi’nin iş ilanına başvursa kabul edilmeyecek

click-iconİletişim için: bilgi@erkingocmen.av.tr

. Av. Erkin Göçmen’i Twitter’da takip etmek için tıklayın >

. Av. Erkin Göçmen’i Facebook’ta takip etmek için tıklayın >

YÖK, hangi şehirler için viagra uzmanı arıyor?

YAZIYI PAYLAŞ


YORUMUNUZ VAR MI?

avatar
Sıralama:   En Yeniler | Eskiler
Buket Yılmaz
Buket Yılmaz
Burak bey adrese teslim kadro açılması konusunda hemfikiriz elbette lakin burada bizim kızdığımız şey çok farklı ben Abdullah beyi birebir tanıyan biriyim bu konuyla uzaktan yakından alakası yoktur bu konuyla tek ilgisi bundan bir önce açılmış ve herkesin başvurabileceği bir kadroya başvurmuş olmasıdır.İngilizce sınavına bu kadroya başvuran herkesin girebileceği düşünüldüğü… Devamını oku »
Burak
Burak

İsimlerin bu şekilde aleni açıklanması doğru değil kabul ediyorum. Harran üniversitesi özelinde değil tüm üniversitelerimiz için şu adrese teslim kadro ilanlarını bıraksak artık. O kadar belli oluyor ki böyle dillere düşüyo.
Bakınız bundan birkaç gün önce bolu izzet baysal üniversitesinin alım ilanı.

Buket Yılmaz
Buket Yılmaz
Tamam Burak bey çok haklısınız bizde aynı düşüncedeyiz ama bu konu neden bilip bilmeden suçsuz bir insanın ismi verilerek açılıyor.Siz olsanız böyle bir konuda isminiz geçiyo diye ne hissedersiniz?Ayrıca üniversitenin dil sınavına girerek akademisyen olan bir sürü insan var.YDS den 65 alan herkes literatür tarayabiliyor mu acaba?Ha bir şey daha… Devamını oku »
Burak
Burak
Tamam arkadaslar isim vermesi yanlis. Hekim arkadaşımız çok iyi bir insan… Böyle adrese teslim kadro ilanı mı olur. Yani bunu onaylıyor musunuz. Kim alınırsa alınsın bu işlerden vazgeçilmeli. Kendi dil sınavi nedir yani. Yar doç olacak adam girsin bir zahmet yds den 65 alsın. Bu kisiler dil bilmeden nasıl literatür… Devamını oku »
Sena Cetinkaya
Sena Cetinkaya
Duzeltme yapılmıs ama bana kalırsa bu haberi yapan şahıs hakkında kesimlikle hukuki işlem yapılmalı! Habercilik bu değildir. Heleki birinin ismini açık açık karalamaya yonelik yazı yazmak hic degildir! Belli ki bu isin arkasında baska art niyetler var. Çıkarları ugruna habercilik yapılmayacagını anlaması gerekir. Boylelerine ortalıgı bos bırakırsak yarın obur gun… Devamını oku »
Filiz
Filiz
Mrb Erkin Bey düzeltilmiş haberinizi okudum.Bir insanı karalamak bu kadar kolay olmamalı.Sizin Harran Üniversite’si Rektörü’ne açık soru başlığıyla yayınladığınız haberinizde tamamen suçsuz bir insanı karalama yoluna gitmişsiniz.Ayrıca bu ülkede katil zanlılarının bile açık ismi haberlerde yayınlanmaz iken, siz elinizde hiçbir kanıt olmadan bu kişinin hem isim hem de soyismini yayınlamışsınız.… Devamını oku »
Serkan Kaya
Serkan Kaya
Boyle kaliteli bir siteye bu kadar sacma bir haber yapmayı hic yakıstırmadım. Sn. Erkin bu isin arkaplanında birileriyle cıkar meselesinden dolayı bir anlasma yaptgınız gayet net ve acık. Karalamaya calıstıgınız degerli hekim yerine oncelikle sizin kendinizi aklamanızı tavsiye ederim. Objektif habercilik anlayısına leke surdugunuz icin sizi kınıyorum ve boyle kaliteli… Devamını oku »
Elif Akar
Elif Akar
Sn. Ergin oncelikle sizi boyle duzmece bir haber yapmanızdan dolayı kınıyorum. Ben karalamaya!! calıstıgınız hekimi tanıyorum. Gerek isini en iyi sekilde yapması gerekse karakteri ve duruşuyla ornek teskil edecek saygın bir hekim. Sizin boyle degerli bir hekimi tamamen kisisel cıkarlardan dolayı KARALAMAYA yonelik yapmıs oldugunuz bu haber her bakımdan etik… Devamını oku »
Buket Yılmaz
Buket Yılmaz
Sayın Erkin Göçmen beyefendi böyle bir haberi araştırıp soruşturmadan bu şekilde yayınlamak hiçbir hukuk adamına yakışır bir durum değil.Bahsettiğiniz kişi mesleğini Hakkıyla yerine getiren bir hekimdir.Ayrıca yabancı dil Sınavından önce açılan kadroya başvurmuş ardından yabancı dil Sınavına girmiştir.Bu açılan kadronun kendisiyle hiçbir alakası yoktur.Ben de size şunu sormak isterim sizin… Devamını oku »
Araç çubuğuna atla