Healdone ile Burun Estetiğinizi hemen yaptırın

20 Nisan 2021   |    2 Ağustos 2022    |   Kategori: Estetik, Kulak Burun Boğaz Print

En yaygın estetik cerrahi operasyonlarından biri olan burun estetiği, burun bölgesinde bulunan kemik ve kıkırdak dokunun yeniden şekillendirilmesi olarak tanımlanabilir. Burna yeni ve estetik bir görünüm kazandıran cerrahi işlem, burnun görünümünde yaşanan estetik kaygıların ortadan kaldırılmasını amaçlar. Aynı zamanda sinüzit, burun içi eğrilikler ve et büyümesi gibi rahatsızlıkların da tedavisi estetik işlem sırasında yapılabilir.

Burun Estetiği Kimlere Yapılır?

Hem estetik açıdan hem de görevleri açısından yüzün en önemli organlarından biri olan burundaki şekil bozuklukları, kişinin öz güven problemi yaşamasına neden olabilir. Doğum sırasında ya da yaşanan travmalar nedeniyle burun bölgesinde oluşan şekil bozuklukları kişide solunum sıkıntıları da yaratabilir. Bu sıkıntıların bazıları dışarıdan gözlemlenebilirken bazı durumlarda ise dışarıdan fark edilmeyen ve burnun iç kısmında yer alan bozukluklar kişinin rahat bir şekilde nefes alıp vermesini engelleyebilir.

Genel olarak burun estetiği aşağıdaki koşullarda uygulanır:

  • Burun kemiğinde eğrilik ya da çıkıklık olması (Kemerli burun)
  • Kıkırdak yapısında şekil bozuklukları
  • Burun deliklerinin aşırı büyük ya da küçük olması
  • Asimetrik burun yapısı
  • Burnun yüz şekline göre büyük ya da küçük olması
  • Burun içinde et bulunması
  • Burun ucunda deformasyon
  • Burun ucu düşüklüğü

Estetik amaçlı yapılan burun ameliyatlarında kişinin yaşı önemlidir. Özellikle çocuklarda, burun kemiği ve kıkırdaklarının gelişimi tamamlandıktan sonra müdahale yapılması önerilir. Genellikle burun estetiği kızlarda 15 yaş üstü, erkeklerde ise 18-20 yaş üstünde yapılabilir. Ancak solunum ile ilgili sıkıntılar yaşanıyorsa daha küçük yaşlarda da işlem gerçekleştirilebilir.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Tıp dilinde rinoplasti olarak adlandırılan burun estetiği ameliyatından önce cerrah, hastanın burun yapısı ve burunda herhangi bir anomali olup olmadığını inceler. Sonrasında hastanın yüz şekline ve burun dokusunun durumuna göre ameliyat yöntemine karar verir. Rinoplasti ameliyatlarında açık ve kapalı olmak üzere iki temel yöntem uygulanır:

  • Açık Burun Ameliyatı

İleri derecede kemik eğrilikleri ve burun ucu deformasyonlarında açık burun ameliyatı tercih edilir. Burun ucu derisi tamamen kaldırılır ve kıkırdakların üzerinin tamamen açılması sağlanır. Böylece cerrah burunda bulunan tüm kemik ve kıkırdakları görebilir. Burun bölgesindeki tüm anomalileri değerlendirebilir ve hem şekil verme hem de olası nefes alma problemlerini ortadan kaldırabilir. İşlem genel anestezi altında yapılır ve yaklaşık 2-5 saat sürebilir.

  • Kapalı Burun Ameliyatı

Burun içine kesiler atılarak yapılan kapalı burun ameliyatı genellikle burun kemerindeki şekil bozuklukları ve yamuklukların giderilmesi ile burun küçültme işlemlerinde tercih edilir. Genel anestezi altında yapılan işlem 2-3 saat sürebilir. Kapalı ameliyata göre şişlik riski daha azdır ve iyileşme süreci daha kısa sürer.

Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetiği fiyatları yapılan işlemin içeriğine göre değişiklik gösterir. Tüm ameliyatlarda olduğu gibi burun estetiği işlemi de risk taşır. Cerrahi işlemin tam teşekküllü ve en son teknolojik cihazlara sahip bir klinikte yapılması önerilir. İşlemi yapan cerrahın konusunda uzman, yardımcı ekibin de deneyimli ve işinin ehli olması ameliyatın başarısını etkileyen en önemli faktördür. Rinoplasti ameliyatı hata götürmeyen cerrahi bir işlemdir. Alanında uzman hekimleri ve tecrübeli kadrosuyla Healdone, hem yurt içinde hem de yurt dışında kaliteli hizmet sunar. Türkiye’nin en iyi hekimleri ile birlikte çalışan Healdone, burun estetiği konusundaki tüm sorunlarınıza çözüm olabilir.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla