İzmir Tabip Odası seçimlerini Demokratik Katılımcı Hekimler kazandı

Kategori: Sağlık Gündemi Print

İzmir Tabip Odasında seçimler yapıldı, 6 dönemdir yönetimde olan Hekim Güçbirliği adayları kaybetti. 7 kişilik yönetimin 5’ini Demokratik Katılımcı Hekimler oluşturdu. İzmir Tabip Odasının olağan genel kurulu bugün yapılan seçimlerle devam etti. Odanın hemen karşısında bulunan Salih İşgören İlkokulunda kurulan 23 sandıkta hekimler yeni dönemin yönetim kurulu, denetleme kurulu, onur kurulu ve TTB büyük kongre delegelerini seçti. Aday tanıtımları son dakikaya kadar sürerken saat 17.00’de biten seçimlerin ardından seçim kurulu oy sayım işlerine geçti. Odaya 9 bin 126 hekim üye olmasına rağmen katılım yine düşük oldu. Toplamda 2 bin 493 hekim oy kullandı.

Çarşaf liste ile yapılan seçimlerin kesin olmayan sonuçlarına göre Demokratik Katılımcı Hekimler Grubunun listesinden 5 kişi yönetime girerken Hekim Güçbirliği Grubundan iki kişi yönetime girdi. Odanın yeni yönetim kurulu başkanı Prof. Dr. Funda Barlık Obuz olurken yönetime Demokratik Katılımcı Hekimler’den Fatih Sürenkök, Lütfi Çamlı, Nergül Çördük, Firdevs Çetin Uysal, Hekim Güçbirliği ekibinden Fehmi Akçiçek ve Ceyhun Balcı seçilmiş oldu.

İstanbul Tabip Odası seçimlerini Demokratik Katılım Grubu kazandı

Onur, Denetleme ve TTB Delegasyon listelerinde de büyük çoğunluğu Demokratik Katılımcı Hekimler Grubu kazandı. Bu seçimle birlikte 6 dönemdir çoğunluğu elinde bulunduran Hekim Güçbirliği Grubu geriye düştü. Ulusalcı politikaları ile bilinen Hekim Güçbirliği ekibinin seçimi kaybetmesindeki en büyük etki AKP’nin sağlık politikalarına karşı duramamış olması oldu. Demokratik Katılımcı Hekimler Grubu seçimi alkışlarla Çav Bella Marşı ile kutladı. Tutuklu Onur Hamzaoğlu için ‘Onur Hoca Onurumuzdur’ sloganları atıldı. (İzmir/EVRENSEL)

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla