Liposuction nedir? Nasıl yapılır? Yöntemi – Dr. Hüseyin Kandulu

19 Kasım 2021   |    14 Şubat 2023    |   Kategori: Estetik Print

Liposuction işlemi vücuttan fazla olan yağları alma işlemidir. Kişinin fazla kiloları doğum hamilelik gibi etkenler sonrasında kişinin vücudunda yağlar meydana gelir. Oluşan yağlar kişinin estetik görünümüne son derece olumsuz bir durum yaşatırken aynı zamanda kişinin sosyal yaşamında istediği gibi kıyafet seçimi dekolte tercihi yapamamasına neden olur. Bu yağlar kilo verimi gerekli egzersizlerden sonra giderilmez ise kişiye liposuction işlemi uygulanır.

Liposuction Nedir?

Lokal anestezi veya genel anestezi altında uygulanan bu tedavi işlemi kişide bulunan fazla yağların alımı için uygulanan bir işlemdir. Bu işlem ile birlikte hayal ettikleri vücut yapısına kavuşmayı sağlamış olurlar.

Kişiler belirli nedenlerden sonra vücutta oluşan yağları almak için gerek duyduğu bu işlemde kullanılan teknolojik aletleri ve Ameliyat yerlerini görme hakkına sahiptirler. Liposuction yöntemi hamile bayanlar ve yeni doğum yapan kişilere uygulanmayarak bunların dışında yeterli kilo verimi ve egzersizlerin yetersiz kaldığı durumlarda liposuction işlemi uygulanır.

Liposuction Nasıl Yapılır?

Liposuction ameliyat işleminde ilk olarak kişiye belirli kesiler açılır. Bu kesiler birkaç milimetrelik olup açılan bu kesi sayesinde içeriye borucuk yerleşimi yapılır. Bu borular derinin altında bulunan yağları emmeye yardımcı olur. Borularda bağlı olan ve vakum adı verilen bu aletler ile yapılan bu emme işlemi kişide bulunan yağların kolayca alımını sağlar. Ergenlik dönemi itibari ile kişide artış göstermeye başlayan yağlar liposuction işlemi ile tedavi edilir. Vücutta a bulunan yağlar kişiden kişiye göre farklılık gösterdiği için yapılan bu işlemin süresi yarım saat ile altı saat arasında Farklı gösterir.

Vaser Liposuction Kimlere Uygundur?

Eğer kişinin karnında kalçasında uyluğunda ve yüz bölgesinde istenmeyen ve belirli egzersiz diyet gibi işlemlerden sonra gitmeyen inatçı yağlar için vaser liposuction işlemi uygulanır. Kişinin vücudunda bulunan yağ dağılımı kini zaman orantısız bir şekilde olabilir. Bu gibi durumlarda diyet ve egzersizler ile bölgesel inceleme sağlamak hiçte kolay olmayabilir. Bu nedenden dolayı tercih edilen vaser liposuction işlemi her yetişkin yaştaki bireylerin inatçı yağlarına müdahale edimi sağlanır.

Vaser Liposuction Yöntemleri Nelerdir?

Uygulanan vaser liposuction işlemi genellikle çoğul tedavilerde bacak sırt karın gibi bölgelerde uygulanan bir işlemdir. Bununla birlikte lokal anestezi yöntemi ile sedasyon yöntemi ise daha küçük alanda daha az yerler için uygulanabilir.

Karın Germe Ameliyatı Nedir?

Karın germe ameliyatı kişiyi fazla deriden ve yağdan kurtarmak için uygulanan bir tedavidir. Bu tedavi fazla kilo kaybı hamilelik birden fazla doğum sonrası meydana gelen sarkmaların toplanması ile uygulanan bir işlemdir.

Karın germe ameliyatı işlemine ihtiyaç duyan kişiler olduktan sonra hayal ettikleri görünüme kavuşabilirler. Sarkmalar ile karşı karşıya gelen kişiler Estetik bakımdan olumsuz etkilenirken uygulanan karın germe ameliyatı ile kişiler kaybedilen özgüven duygusunu yeniden kazanır.

Karın Germe Ameliyat Fiyatları

Uygulanan karın germe ameliyatı son derece etkili sonuçlar veren ve aynı zamanda kişinin daha Estetik bir görünüme kavuşmasını amaçlayan bir tedavidir. Bu tedaviye ihtiyaç duyan kişilerin merak ettiği bir diğer konu ise fiyattır. Bu tedaviyi olacak kişiler öncelikle deneyimli ve tecrübeli bir doktor adayı bulmalıdır. İyi bir doktor iyi bir tedavi olup aksi takdirde kişinin sağlığı olumsuz etkilenebilir. İstenilen özelliklere sahip doktor adayı bulduktan sonra aralarından en uygun fiyat garantisi sunan ve kaliteli hizmet verenin tercihi yapılır. Bununla birlikte karın germe ameliyat fiyatını etkileyen bir diğer faktör ise kişinin tercih etmiş olduğu klinik ve tedavi yöntemidir.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla