MS Pharma Türkiye Genel Müdürlüğüne Ecz. Ayla Kurtuluş atandı

21 Kasım 2019   |    9 Aralık 2019    |   Kategori: Sektör Print

MS Pharma Türkiye Eylül ayında üst düzey bir atama ile ekibini güçlendirdi ve Ayla Kurtuluş’u MS Pharma Türkiye’nin Genel Müdürü olarak atadı. Gerek Türkiye’de gerekse Global ve bölgesel İlaç sektöründe 25 yılı aşkın deneyime sahip olan Ayla Kurtuluş son olarak Amgen&MN Teknik Operasyonlar ve Dış Pazarlar Genel Müdürü görevini başarıyla yürütmüş ve Eylül ayında MS Pharma’ya katılmıştır. Kurtuluş, profesyonel kariyerine 1991 yılında arasında CIBA (Novartis) firmasıyla başlamıştır.

Daha önce Türkiye, Orta Doğu, Afrika ve Latin Amerika’da çeşitli bölgesel operasyonları yöneten Kurtuluş; Avrupa, Orta Doğu, Afrika bölgesi ve Türkiye dahil 9 ülkede üretim fabrikası bulunan Ürdün merkezli MS Pharma Grubu’nun ihracat pazarları ve yatırımlarına yönelik çalışmalar yaparak Global Üretim Komitesine destek olacak. Türkiye, Orta Doğu ve Afrika bölgesinde 4 yıl Çeşitlilik ve Katılım Şampiyonluğu bulunan Ayla Kurtuluş, Avrupalı iş kadınları tarafından kurulan ve yönetimde kadın-erkek iş birliğini destekleyen European Women’s Management Development (EWMD) organizasyonu üyeliği ile iş hayatında kadının gücünü ortaya koymuştur.

MS Pharma Hakkında: MS Pharma, Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Türkiye’de lider bir ilaç firması ve tercih edilen bir ortaktır. Şirket, 2700’den fazla çalışanı ile 13 ülkede faaliyet göstermekte ve dünyanın dört bir yanında 70’ten fazla ülkede ürünlerinin satışını gerçekleştirmektedir. Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesinde çok çeşitli jenerik ve biyoteknolojik ürünler pazarlayan şirket, kardiyovasküler, CNS ve Onkoloji gibi birçok alanda faaliyet göstermektedir.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla