Ankara’daki saldırıda ölü sayısı 86’ya ulaştı, yaralı sayısı 186

Kategori: Sağlık Gündemi Print

ankara-patlamaSağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Ankara’da yaşanan patlamalarda şu ana kadar 86 kişinin hayatını kaybettiğini, 186 kişinin de yaralandığını söyledi. Bakan Müezzinoğlu, ölü sayısının artmasından kaygı duyduklarını da belirtti. Konuyla ilgili İçişleri, Adalet ve Sağlık bakanları ortak bir açıklama yaparak katliama ilişkin bilgileri paylaştı.

Müezzinoğlu, şu bilgileri paylaştı: Sağlık Bakanlığı olarak bize çağrının geldiği 10.04’ten itibaren 10.08’de hareket edilmiş ve 11.00 itibariyle olay yerinde 21 ambulansımız vakalar ulaşmıştır. Olay anında da miting dolayısıyla 4 ambulansımız görevliydi. Olay yerinde olağanüstü bir panik olması ve kalabalık cenazelerin çoğalmasına ve yaralıların ulaşmasına engel olmuştur. Beyin cerrahından, plastik cerrahına kadar çok kısa sürede oluşturuldu. Olaydan 15 dakika sonra 56’ya çıktı. Olayda 86 kişi hayatını kaybetti.

Müezzinoğlu: Ankara dışından da hekimler çağırıldı

Bakan Müezzinoğlu, saat 10.15’ten itibaren yaralıların yaşama tutunmalarıyla ilgili dinamik şekilde çalıştıklarını, tüm acillerde, hastanelerde ve ameliyathanelerde tedbirleri aldıklarını belirtti. Müezzinoğlu, Ankara’daki ekiplerin yanı sıra çevre illerden de genel cerrah, beyin cerrahi uzmanı, anestezi uzmanı ekiplerinin devreye sokulduğunu söyledi. Olayda çok sayıda yaralı bulunduğunu belirten Müezzinoğlu, “Bu yaralıların inşallah yaşama tutunmalarıyla ilgili dinamik bir şekilde çalışıyoruz, saat 10.15’ten itibaren. Tüm acillerdeki, hastanelerimizdeki, ameliyathanelerdeki tedbirleri aldık” dedi.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla