Saç Ekiminde Doktor Seçimim – Dr. Mehmet Erdoğan – Dr. Gökay Bilgin – Smile Hair Clinic

9 Kasım 2021   |    27 Mart 2023    |   Kategori: Saç Sağlığı Print

Son zamanlarda saç ekimi sıkça duyduğumuz bir kavramdır. Akıllarda oluşan sorulardan birisi saç ekiminin doktorlar tarafından yapılıp yapılmadığıdır. Saç ekimi doktorlar tarafından yapılır. Aynı zamanda kontrol aşaması da doktorların gözetiminde gerçekleşir. Genelde saç ekimi doktorlar tarafından yapılmıyor gibi bir izlenim oluşsa da bu doğru değildir. Alanında uzman doktorlar yaptığı için saç ekimi işlemine güvenebilirsiniz.

Saç Ekimi

En çok sorulan sorulardan biri en iyi saç ekimi işleminin doğal saçlara zarar verip vermediğidir. Ektirdiğiniz saçlar var olan saçlarınıza zarar vermez. Fakat tercih edilen saç ekimi yöntemine göre saçlarınızın tıraş edilmesi gerekir.

Saçınızın genel durumuna göre uygulanan saç ekimi yöntemleri de değişkenlik gösterir. Doktorlara danıştığınız zaman saç ekimi hakkında detaylı bilgi edinmeniz mümkündür. Doktorlar dışında bilgi sahibi olmayan kişilerden bilgi almamaya özen göstermelisiniz.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Doktorlar saç ekimi işlemine başlamadan önce hastalardan birtakım testler ister. Muayene yapıldıktan sonra saç analizi ve kan testleri işlem esnasında uygulanacak yöntemi belirlemede önemlidir. Saç ekiminde doktor ilk olarak ön saç çizgilerini çizer. Böylece ne kadar greft alacağını ya da ekeceğini belirlemiş olur. Çizimler yapıldıktan sonra hastaya lokal anestezi uygulayarak greft alımına başlar.

Saç Ekimi Kimlere Uygundur?

Erkek ya da kadın olmanızın saç ektirmeniz için bir engel oluşturmadığını bilmeniz gerekir. Doktorun yaptığı muayene ve testler sonucunda sorun çıkmadığı müddetçe saç ektirebilirsiniz. Eğer kanser tedavisi görüyorsanız tedavinin sonlanması aranan ilk koşullar arasında yer alır. Kanser tedavisi esnasında saç ekimi gerçekleştirilmesi mümkün değildir. Şeker hastalığınız varsa saç ektireceğiniz kişiyi çok dikkatli seçmelisiniz. Aksi takdirde sağlık sorunları yaşama ihtimaliniz yüksektir.

Saç Ekimi Temel Aşamaları

Saç ekiminde altı aşamadan söz etmek mümkündür. İlk aşama doktor muayenesidir. Kan testi ve saç analizi tamamlandıktan sonra saçlar tıraş edilir ve ön saç çizgisi belirlenir. Daha sonra bölgesel anestezi uygulanır. Greft toplanması yapıldıktan sonra kanal açılır. Son aşama saç ekimidir. İşlemin aşamaları hakkında doktorlardan bilgi almanız beklentinizi gerçekçi tutmanız açısından önemlidir.

Saç Ekimi Öncesi

Saç ektirmeden önce kullandığınız ilaçlar çok önemlidir. İşlemi gerçekleştirecek doktora saç ekimi fiyatları haricinde operasyon öncesinde kullanabileceğiniz ilaçları danışabilirsiniz. Böylece daha bilinçli hareket etmiş olursunuz. Saç ektirmeden bir süre önce alkol ve sigara tüketimini bırakmanız gerekiyor. Saç temizliğinizi yaparken kimyasal şampuanlardan kaçınmalısınız. Ayrıca operasyon öncesinde ve sonrasında rahat kullanabileceğiniz kıyafetlerden giymeniz önem taşır.

Saç Ekimi Sonrası

İyileşme sürecinin rahat geçmesi için doktorunuzdan bilgi alabilirsiniz. Mesela operasyon sonrası bandaj çıkarma ve saç yıkama süreci oldukça büyük önem taşır. Doktorunuza saç ekimi yanı sıra operasyon sonrasında yapabileceklerinizi sorarak daha bilinçli davranabilirsiniz. Operasyondan sonra bir müddet sizi fazla terletecek aktivitelerden uzak durmalısınız.

Saç Ekimi Fiyatları

Saç ektirmek isteyen hemen hemen herkes fiyat incelemesi yaparak karar vermeyi uygun bulur. Saç ekimi için istenen fiyatların bu kadar değişken olmasının sebebi sektördeki hareketliliktir. Saç eken doktor sayısı artış gösterdikçe ister istemez fiyatlarda da değişkenlikler yaşanmıştır. Araştırma yaptığınızda size uygun fiyatlarda saç ektirebilirsiniz.
Kimi insanlar sadece saç ekim fiyatlarına odaklandığı için beklentisini karşılamayan bir hizmet alır. Bu durumla karşılaşmamak için piyasaya ya da bütçenize uygun fiyat aralıkları arasında karar vermelisiniz. Daha sonra doktorun saç ekimindeki başarısı ve daha birçok faktör memnuniyetinizi etkileyecektir.
Doktorlarla görüşürken saç ekimi fiyatları hakkında detaylı bilgi edinmeniz mümkündür.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla