”Sağlığımı 8.95 TL’ye Satıyorum!”

Yazan Dr. Mehmet Günata
8 Haziran 2015   |    2 Mayıs 2019    |   Kategori: Üye Yazıları Print

Sağlığımı 8.95 TL’ye SatıyorumBir genç hayal ediyorum… Geleceğin yöneticileri, günümüz aydınlık genç bireyi olarak büyük bir sorumluluk taşıyan, ileriye yönelik başarılı imza atmanın yolunun günümüz çalışkan gençlerinin harıl harıl çalışmasından geçtiğinin farkında olan ve en önemlisi yarını düşünen bir genç…

Ben Mehmet GÜNATA,

İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi 4. Sınıf öğrencisiyim. ‘’Başarı, küçük hataların ve başarısızlıkların biraz ilerisinde duran şeydir.’’ sözünü benimseyerek hedefini çizen ve mücadelesini bu yolda çekinmeden ortaya koymaya hazır; korkusuz, genç tıpçı bir yazarım.

Birçok site, blogda sağlık ve tıp konulu çok sayıda yazı yayınladım. Yazar olarak yer aldığım çoğu sitede editörlük rolünü de üstlendim. Serbest erişime açık çok sayıda site ve dergide yazarlık yönümü ortaya koymaya devam ediyorum.

Kişisel web sitem www.mgunata.com’ da özgür ve bilimsel kaynaklı sağlık-tıp konulu paylaşımlarda da bulunuyorum.

En son olarak da içeriğinde sağlığımızın çok da pahalı olmadığını hatta bedavaya bile satabileceğimizi dile getirdiğim yazılarımdan oluşan ‘’Sağlığımı 8.95 TL’ye Satıyorum!’’ isimli ilk kitabımı çıkardım. Gelecek sene içerisinde Türkiye’de benzeri olmayan bir çalışmaya da imza atmayı planlıyorum, ekip arkadaşlarımla.

Kitabımın önsözüne imzasını atan çok değerli hocam Dr. Fatih Batı hocama teşekkürlerimi iletirken Barış Otlu hocama sonsuz desteği için hayranım.

Fatih Batı hocama göre;

‘’… Tıp fakültesi öğrencilerine hitap ederken her zaman “genç meslektaşım” tabirini kullanmayı tercih ediyorum. Tıp hamuru ile yoğrulurken bizleri örnek alan bizlere olan takdirlerini dile getiren bu arkadaşlarımız da biliyorum ki mesleğe başladıklarında örnek birer hekim olarak yollarına devam edecektir. Değerli kardeşim Mehmet Günata da hekim olarak tanımlayabileceğim, öğrencilik yıllarının zorluğu yanında daha çok erken bir zamanda mesleğin yükünü omuzlarına almış, tıp okumanın sadece oturup ders çalışmak olmadığı bilincine varmış, gerek bilimsel çalışmaları gerek bilimsel yayınları takibi gerekse de literatür kaynaklara dayandırarak hazırladığı sağlık yazıları ile gerçek manada örnek teşkil eden genç bir meslektaşımdır. Bu kitabın içeriğindeki tüm yazıları keyifle okuyacağınıza inanıyorum. Dikkat çeken önemli bir özellik ise kitap içerik olarak herkesin anlayabileceği sade bir dille yazılmıştır.’’

Uzm. Dr. Fatih BATI

Nükleer Tıp Uzmanı

Geleceğe seslenebilmenin ön şartı, gençliğe mikrofonun uzatılmasıdır. Mikrofon bizlerde genç meslektaşlarım…

Kitaba ulaşmak isteyen arkadaşlarım iletişim adreslerinden faydalanabilirler.

Mehmet GÜNATA [Medical student, Author, Researcher,  Editor]

E: mehmetgunata@yandex.com
W: www.mgunata.com
F: facebook.com/mehmet.gunata
T: twitter.com/drmhmtgnt

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla