Sağlık Bakanlığı, bu yıl 1300 civarında acil tıp teknisyenini işe alacak!

Kategori: Arşiv Print

att-der-topSağlık Bakanlığı’nın 2015 yılı içinde acil sağlık hizmetleri için yaklaşık 1300 civarı acil tıp teknisyeni (ATT) ve Paramedik ataması yapacağı; konuyla ilgili maliyeden gerekli tahsisatın yapıldığı ve bu sayının 1000 kişilik bölümünün paramedik olarak kamuda istihdam edileceği açıklandı. Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri (Paramedik) Derneği Yönetim Kurulu ve il başkanları yaptığı görüşmeler sonucunda kamuya istihdam edecek paramedik sayısını öğrendi.

att-der-logo22-28 Mart Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri (Paramedik) haftası kapsamında ATTDER Genel merkez yönetim kurulu ve il yönetimlerinden oluşan bir heyet ile T.C. Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Doç. Dr. Osman Arıkan Nacar’ı ziyaret etti. Yapılan görüşmede kamuda istihdam edilecek ATT ve paramedik sayılarını Genel Müdür Doç. Dr. Osman Arıkan Nacar ATT DER heyetine iletti.

Genel Müdür Nacar; acil sağlık hizmetlerinin uygun şekilde verilebilmesi için yaklaşık 589 civarı istasyon için paramedik ihtiyacı olduğu ve bu yıl alımda paramedik sayısının faza olacağını ifade etti. 2015 yılı içerisinde maliyeden alınan izinlere göre yaklaşık 1300 civarı ATT ve Paramedik ataması yapılacak bu sayının 1000- 1100 civarı paramedik olarak kamuda istihdam edilecek. Yaklaşık 200-300 küsür Acil tıp teknisyeni de 2015 KPSS atamasında 112 acil sağlık hizmetlerinde etkin hizmet vermek için kamuya alınacak. Yapılan atama sonrası kamudaki paramedik sayısı 5400 civarı olacak.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla