Seda Tamur Oğralı, Pfizer Türkiye ve MERA Bölgesi Çalışan Deneyimi Kıdemli Direktörü oldu

15 Temmuz 2023  |   Kategori: Sektör Print

Pfizer Türkiye’ye 2008 yılında İnsan Kaynakları İş Ortağı olarak katılan ve Mayıs 2021’den bu yana Pfizer Türkiye Çalışan Deneyimi Direktörü görevini sürdüren Seda Tamur Oğralı, Ortadoğu, Rusya ve Afrika (MERA) bölgesinden de sorumlu olarak Türkiye ve MERA Bölgesi Çalışan Deneyimi Kıdemli Direktörü olarak atandı. 2001 yılında Boğaziçi Üniversitesi’nden mezun olan Seda Tamur Oğralı, 2004 yılında University of Texas’tan Kamu Yönetimi ve Gazetecilik dallarında yüksek lisans diploması aldı. 2008 yılında Pfizer’e İnsan Kaynakları İş Ortağı olarak katıldıktan sonra; Global Tedarik, Satış & Pazarlama Takımları ve Kurumsal Strateji & İş geliştirme birimlerinden sorumlu olarak çalıştı.

2011 yılında mevcut sorumluluklarına ek olarak Türkiye İşe Alım Müdürü sorumluluğunu üstlenen Seda Tamur Oğralı, Pfizer’in Global İşe Alım Takımı’nın da üyesi oldu. Oğralı, 2012’den 2015’e kadar Türkiye Eğitim Takımı’nın bir parçası olarak Kıdemli Eğitim & Gelişim Uzmanı olarak çalıştı ve yönetici & çalışan seviyesindeki eğitim programlarının tasarımı, uygulanması ve takibinde sorumluluk üstlendi. Bu görevi sırasında ayrıca bir dönem Orta Avrupa Eğitim Takımı Liderliği de yaptı ve Eylül 2014 – Ocak 2015 arasında geçici olarak Kurumsal Eğitim ve Gelişim Müdürü olarak sorumluluk aldı.

Oğralı, 2015-2017 yılları arasında Kurumsal İletişim ve Sağlık Politikaları Müdürü olarak görev yaptıktan sonra 2017 yılında İnsan Kaynakları Kıdemli Müdürü olarak Türkiye ve Kafkaslar ve Orta Asya’dan sorumlu oldu. Oğralı, Ocak 2020’den, Mayıs 2021’e kadar Doğu Avrupa Bölgesi Eğitim Liderliği görevini üstlendi. Mayıs 2021’den bu yana ise Pfizer Türkiye Çalışan Deneyimi Direktörü görevini sürdüren Seda Tamur Oğralı, Ortadoğu, Rusya ve Afrika (MERA) bölgesinin de sorumluluğunu üstlenerek Türkiye ve MERA Bölgesi Çalışan Deneyimi Kıdemli Direktörü oldu.

Türkiye’nin En Gözde İlaç Şirketi ünvanı bu yıl da Pfizer Türkiye oldu

Pfizer Türkiye ve MERA Bölgesi Çalışan Deneyimi Kıdemli Direktörü Seda Tamur Oğralı, yeni görevi hakkında şunları söyledi: “Kariyerim boyunca Pfizer Türkiye’nin geliştirdiği çeşitli İK girişimlerinde aktif rol alma fırsatı buldum ve burada nasıl değerli liderlerin yetiştiğini gözlemledim. Üstlendiğim ek sorumlulukla, Türkiye’de edindiğim tecrübeyi MERA Bölgesi’ne de aktaracağım için büyük heyecan duyuyorum.

Çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılığın aktif bir destekçisi olarak yalnızca yetenek gelişimini desteklemekle kalmayan, aynı zamanda çalışanların açık iletişim kurabildikleri ve değerli hissettikleri kapsayıcı ortam oluşturan bir kurumun parçası olmaktan gurur duyuyorum. Hem Türkiye’de hem de MERA Bölgesi’nde çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılık kültürümüzü, yetenek büyüme odağımızı daha da iyileştirmek ve sıra dışı liderlerimizin yükselttiği çıtayı bir adım daha ileri taşıyabilmek için çalışacağım.”

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla