İşte ‘Hipokrat Yemini’nin gerçek hayattaki karşılığı

Kategori: Sağlık Gündemi Print

doktor-saldiri-sedye-kaza

Hastane çalışanları meslektaşlarının katilini kurtarmak için ellerinden geleni yaptı

Dün Türkiye, Samsun’da sekreterinin hayatını kurtarmak isterken araya girerek hayatını kaybeden Dr. Aynur Dağdemir’in üzüntüsünü yaşadı. Ama olayların içinde gözden kaçan çok önemli bir detay vardı. Dr. Aynur Dağdemir’in iş arkadaşları bunlar yaşanırken öfkelerini, kızgınlıklarını, üzüntülerini kısacası tüm duygularını bir kenara bıraktı ve “Hipokrat Yeminleri”nin gereğini yerine getirdi. Dr. Aynur Dağdemir’in katili Yusuf D.’yi yaşatmak için ellerinden geleni yaptı. Bu anlar ise kameralara yansıdı.

38 yaşındaki Yusuf D. dün Samsun’da hastaneyi basarak eski eşini öldürmek istedi. Hürriyet’ten Buse Özel’in haberine göre, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, yüzlerce çocuğun dünyaya gelmesine yardım eden, Dr. Aynur Dağdemir ise araya girdi. Yusuf D., asistanının hayatını kurtarmak isterken araya giren Dr. Aynur Dağdemir’i çeşitli yerlerinden bıçakladı. Saldırgan bunun ardından kendisini 5’inci kattaki pencereden atarak intihar etti.

Hastanede dehşet! Saldırıya uğrayan bir doktor daha hayatını kaybetti

Hastane çalışanları meslektaşlarının katilini kurtarmak için ellerinden geleni yaptı

Hastanede bir anda hareketlilik yaşandı ve bir ekip, arkadaşlarını bıçaklayarak hayatını kaybetmesine neden olan Yusuf D.’nin hayatını kurtarmak için görev bilinciyle müdahale etti. O anlar ise sıcağı sıcağına kameralara yansıdı. Üzüntüleri her hallerinden belli olan sağlık çalışanları her şeye rağmen hayat kurtarmak için işlerinin başındaydı. Arkadaşları o anda üzüntülerini, duygularını, kızgınlıklarını bir kenara bırakmış ve olaya müdahale etmişti. Sağlık çalışanlarına şiddet son yıllarda kanayan bir yara haline gelirken, bu kez “kadına şiddeti” önlemeye çalışan bir doktor kurban gitmişti.

aynur-dagdemir

Dr. Aynur Dağdemir

SAMSUN GEÇTİĞİMİZ YIL DA GÖZYAŞLARINA BOĞULMUŞTU

Samsun geçtiğimiz yıl da bir doktor saldırısıyla üzüntüye boğulmuştu. Dr. Kamil Furtun çalıştığı hastanede bir hasta yakını tarafından silahlı saldırıya uğramış, vücuduna isabet eden 3 kurşunla hayatını kaybetmişti. Dr. Kamil Furtun’un ismi daha sonra çalıştığı ve hayatını kaybettiği hastaneye verilmişti. Dr. Kamil Furtun’un öldürülmesi üzerine başlayan dava hala sürüyor.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla