Hekimlerin kara günü: Dr. Kamil Furtun göz yaşları ile toprağa verildi

Kategori: Sağlık Gündemi Print

kamil-furtun-cenaze5Samsun’da dün uğradığı silahlı saldırı sonucu 3 kurşunla ağır yaralandıktan sonra hayatını kaybeden Dr. Kamil Furtun son yolculuğuna uğurlandı. Dr. Kamil Furtun’un cenazesi bu gün görev yaptığı Göğüs Hastalıkları Hastanesine getirilerek bir tören düzenlendi. Tören boyunca Dr. Kamil Furtun’un eşi Dr. Funda Furtun ve 5’inci sınıf öğrencisi oğlu Taylan Furtun, güçlükle ayakta durabildi. Anne Gönül Furtun ise oğlunun tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Çok sayıda meslektaşının gözyaşları içinde katıldığı töreninin ardından Dr. Kamil Furtun’un cenazesi Büyük Camiiye götürülerek cenaze namazı kılındı ve sonrasında Asri Mezarlıkta toprağa verildi.

Dr. Kamil Furtun’a son görev; göz yaşları içinde uğurlandı…

Samsun’da dün uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybeden Op. Dr. Kamil Furtun için çalıştığı hastanenin bahçesinde bir veda töreni düzenlendi. Çalışma arkadaşları ve hastaların da katıldığı törende gözyaşları sel oldu. Törene, şehit edilen doktorun eşi Dr. Funda Furtun, oğlu Taylan Furtun, annesi Gönül Furtun, yakınları, çalışma arkadaşları, hastaları ve çok sayıda seveni ile kalabalık bir hekim grubu katıldı. Furtun’un Türk Bayrağı’na sarılı tabutu, alkışlarla tören alanına getirilip helallik alındı.
kamil-furtun-cenaze1Törende göz yaşları içinde bir konuşma yapan Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi Başhekimi Taner Kutlu, “Adam gibi adam sözü Kamil ağabey için söylenmişti sanırım. Hepimizin ağabeyiydi. Ondan hala bir şeyler öğreniyorduk. Kimse kötü bir adam diyemez. Çok iyi bir insan, çok iyi bir doktordu. Ne yapacağımızı bilmiyoruz” dedi.  kamil-furtun-cenaze2

Hekimlerin Kara Günü 
Veda töreninde kısa bir konuşma yapan Samsun Tabip Odası Başkanı Dr. Fatih Özkan ise, duygularını şu sözlerle ifade etti:  “Dün hekimlik mesleğinin ve Samsun’un kara günü olarak tarihe yazıldı. Bir meslektaşımız, bir ağabeyimiz hunharca katledildi. Hastaları ve çevresi tarafından sevilen adam gibi adamdı.” kamil-furtun-cenaze4Konuşmaların ardından Dr. Kamil Furtun’un tabutu, alkışlar arasında ve doktorların omuzlarında cenaze aracına konuldu. Bu arada Dr. Kamil Furtun’un hastaları da gözyaşlarına boğuldu, çalışma arkadaşları yaşanan olaya lanet yağdırdı.


Dr. Kamil Furtun’un meslektaşları tepkilerini göstermek için
Twitter’da  #KamilFurtun ve #KaçKişiDaha heştegi ile protesto başlattı


kamil-furtun-cenaze6

Samsun’da sağlıkçılar Dr. Kamil Furtun için TTB ve SES öncülüğünde bir yürüyüş düzenlediler. Protesto yürüyüşüne sağlık çalışanlarının ve halkın yoğun katılımı var.

Meslektaşları protesto için iki gün iş bırakacak

Öte yandan Samsun Tabip Odası yaptığı açıklamada, Dr. Kamil Furtun’a yapılan saldırının kınanması için, 1 Haziran Pazartesi günü saat 17.00’da İl Sağlık Müdürlüğü önünde toplanarak İstiklal Caddesi boyunca yürüyüş ve basın açıklaması yapılacağını, ayrıca 1-2 Haziran tarihleri arasında acil hizmetler hariç tüm branşlarda yönetim kurulunca iş bırakma eylemi kararı alındığını duyurdu.

kamil-furtun-cenaze7

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla