Sustanon 250: Vücut Geliştirme İçin Kullanımı

13 Kasım 2023   |    14 Kasım 2023    |   Kategori: Farmasötik / İlaçlar, Vitaminler Print

Sustanon 250, vücut geliştiriciler arasında en çok kullanılan steroidlerden biridir, çoğunlukla kas inşa etme konusunda olağanüstü bir bileşik olması nedeniyle. Ancak, döngünüze test eklemenin çeşitli diğer faydaları da vardır. Testosteronu birçok sporcu tarafından kullanma nedenlerinden biri, diğer anaboliklere göre pek çok sağlık riski taşımamasıdır. Ayrıca, vücudu dönüştürme konusunda, sustanon 250 anabolik ve yağ yakma özelliklerine sahiptir; bu, hacim kazanma veya kesim yapma için mükemmel kılar.

Yani, eğer 20 lbs kas yapmaya çalışıyorsanız veya Noel’den sonra kazandığınız bazı kiloları kaybetmek istiyorsanız, sustanon 250 size yardımcı olabilir.

Sustanon 250’nin diğer faydaları:

  • Hacim kazanırken sizi destekler
  • Kesim yaparken daha fazla yağ yakar
  • Düşük kalorili bir diyetle iken kas yapısını/korur
  • Dayanıklılığı ve dayanıklılığı artırır

Testosteron Sustanon 250 Nedir?

Testosteron sustanon, 4 farklı testosteronun karışımı olan en popüler testosteron türüdür:

  • Propionat (30mg)
  • Fenilpropionat (60mg)
  • İsokaproat (60mg)
  • Dekanoat (100mg).

Testosteron sustanon hızlı etki eden ve kullanıcının sisteminden uzun süreli kalabilen bir bileşimdir. Bunun nedeni, uzun ve kısa esterleri içermesidir – %60-40 oranında. İsokaproat ve dekanoat, yavaş etki eden uzun esterlerdir. Propionat ve fenilpropionat ise kısa esterlerdir (hızlı etki eden).

Uzun ve kısa esterleri bir araya getirerek, testosteronun steroidi sürekli enjekte etmeye gerek kalmadan daha uzun süreli kanda kalmasını sağlar (ki bu kısa esterli steroidlerle gereklidir). Bu esterlerin sihirli kombinasyonu, sustanon 250’nin diğer testosteron formlarına göre kullanıcılara biraz daha üstün kas kazançları sağlamasının nedenidir.

Yan Etkiler

Eğer bir kişi düşük testosteron seviyeleri nedeniyle sustanon 250 kullanıyorsa, bilinen adıyla TRT (testosteron replasman terapisi); sağlıklarını iyileştirmek için testosteronlarını normal bir aralığa çıkardıkları için muhtemelen yan etkiler yaşamayacaklardır.
Bu senaryoda, testosteronu sağlıklarını iyileştirmek için kullanıyorlar.

Yan etkiler, vücut geliştirmeciler sustanon 250’yi kas büyümesini dramatik bir şekilde deneyimlemek için test seviyelerini yükselttiklerinde ortaya çıkar. Sustanon 250’nin yan etkileri, kimyasal yapısı nedeniyle dianabol ile benzerdir. Ancak, sustanon 250’nin daha yüksek androjeniteye sahip olması nedeniyle daha fazla androjen tabanlı yan etkilere neden olabilir.

Bu nedenle, test ile daha fazla yağlanma, sivilce, saç dökülmesi, gyno, su tutulması ve prostat büyümesine daha yatkın olacaksınız (DHT seviyelerinin yükselmesinden dolayı).
Testosteron sustanon döngüsü sırasında bir kullanıcı, su tutulması ve yüksek tansiyon da dahil olmak üzere bazı yan etkileri deneyimleyecektir. Bu, zararlı kolesterol seviyelerinin artması (LDL) ve iyi kolesterol seviyelerinin (HDL) azalmasından kaynaklanır.

Tipik Kazançlar

Sustanon 250, hacim artırma veya kesim yapma sırasında kullanılabilir. Bu, protein sentezini, azot retansiyonunu ve vücuttaki IGF-1 (insülin benzeri büyüme faktörü) seviyelerini dramatik bir şekilde artırarak son derece anaboliktir. Bu nedenle, güç ve boyutta dikkate değer artışlar göreceksiniz. IGF-1, GH’ye (büyüme hormonu) benzer bir hormondur. Bu nedenle, IGF-1 anaboliktir, yeni ince kas dokusunu teşvik eder; ancak yağ yakma konusunda GH’den daha az etkilidir.

Sustanon 250 üzerindeyken, kaslarınız sert ve dolu görünecek; önemli miktarda su tutulması olmadan. Eğer sustanon 250’yi anadrol veya dianabol gibi diğer hacim kazanma bileşikleriyle birleştirirseniz, kas ve güç kazançları daha da artacaktır. Bu tür bir kombinasyon, 4-6 haftalık bir döngüden 30+ pound ağırlık kazancı üretebilir. Testosteron aynı zamanda yağ yakma etkilerine sahiptir, bu da onu etkili bir kesim steroidi yapar.

Kesim sırasında kas/kuvvet kaybetme konusunda endişeli olanlar için, testosteron, kortizol gibi katabolik (kas kaybı) hormonları azaltarak yeni bir en iyi dostunuz olacaktır. Sustanon 250, kazanılmış kas dokusunu koruyacak ve kesiminiz yavaş ve saldırgan olmadığı sürece keserken aynı zamanda biraz kas eklemenize yardımcı olacaktır.

Alternatif olarak, testosteronu hacim kazanma sırasında kullanmaya karar verirseniz, yağ yakma etkileri nedeniyle kalori fazlasında daha az yağ birikecektir. Sustanon 250 ayrıca kırmızı kan hücre sayınızı artırarak kas dayanıklılığını artırır. Bu, düzenli olarak kardiyovasküler egzersiz yaparken veya enerji seviyelerinizin genellikle düşük olduğu düşük kalorili antrenmanlarda size özellikle yardımcı olacaktır.

Sustanon 250 aynı zamanda başlangıç seviyesindeki steroid kullanıcıları için en iyi steroidlerden biri olarak kabul edilir, çünkü aşırı toksik bir bileşik değildir. Diğer testosteron esterleri, örneğin sipionat, enantat ve propionat, sustanon 250 ile benzer sonuçlar verecektir. Ancak, bu farklı testosteron esterlerinin her biri farklı zamanlarda etki gösterir.

Örneğin, testosteron propionat hızlı etki eden bir steroid olduğundan sonuçlar hızlı gelebilir. Ancak, testosteron sipionat yavaş etki eden bir bileşiktir ve bu nedenle kazançları tam etkileri hissetmek için genellikle daha uzun bir döngüye ihtiyaç duyarlar. Sustanon 250’nin kısa ve hızlı esterlerin karışımı olduğundan, hala oldukça hızlı etki eder.

Özet

Sustanon 250 aşırı toksik bir steroid olmasa da, enjeksiyonları gerektirdiği için kullanıcılar çok dikkatli olmalıdır. Yanlış bir enjeksiyon, bir kişinin felç olmasına veya daha da kötüsü (ölüme) yol açabilir. Bu nedenle, kullanıcıların bu steroidi nasıl uygulayacakları konusunda bilgi sahibi olmaları önemlidir.

Ayrıca sustanon 250, testosteron seviyelerini döngü sonrasında kapatır, bu nedenle doğal testosteron üretimini mümkün olan en kısa sürede iyileştirmek için bir PCT gereklidir. PCT olmadan endojen testosteron üretimi, çoğu durumda iyileşme süresi 4 ayı bulabilir. Sustanon 250 veya diğer anabolik steroidler kötüye kullanılırsa, testosteron seviyeleri uzun vadeli olarak bozulabilir. Mevcut bir kalp durumu veya yüksek tansiyonu olan herkesin, sustanon 250 ve diğer steroidlerden uzak durmaları önerilir, çünkü bu bileşik sadece kalbi daha da kötüleştirecektir.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla